Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thomas Pesquet przestudiuje ten punkt podczas swojej misji kosmicznej, a to nie jest ani zwierzę, ani roślina

Francuski astronauta Thomas Pescet wystartował dziś z Cape Canaveral na Florydzie, kierując się na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Francuz przeprowadzi wiele eksperymentów, a zwłaszcza jeden dotyczący zachowania punktu, tego dziwnego i cudownego obiektu.

Punkt jest prawie nieśmiertelny, potrafi się uczyć i przenosić do swoich kongenerów

Punkt istniał na Ziemi 500 000 lat temu, ale jego klasyfikacja zajęła dużo czasu: nie jest to ani zwierzę, ani roślina, ani grzyb. Są jasnożółte, lekko lepkie, nieco podobne do omletu i należą do królestwa amebosoan, które jest królestwem składającym się tylko z organizmów jednokomórkowych. Może mieć do 10 metrów kwadratowych, mówi Audrey Dessotour, dyrektor ds. Badań w Narodowym Centrum Badań Naukowych w Centrum Badań nad Percepcją Zwierząt, która specjalizuje się we Francji. Czołga się w poszukiwaniu jedzenia, zwłaszcza owsianki, swojego ulubionego jedzenia. Nie ma ani umysłu, ani ust, ale fascynują go jego zdolności edukacyjne i inteligencja.

Przeczytaj także

Czy punkt poruszający się po Ziemi w dwóch wymiarach przybierze trójwymiarowe kształty?

„Potrafi znaleźć najkrótszą drogę przez labirynt, znaleźć optymalną dietę dla swojego wzrostu, a nawet nauczyć się ignorować chemikalia!” Przekazuje te informacje swoim odpowiednikom za pomocą fuzji ” Audrey Dossutor kontynuuje. Nie wspominając o tym, że punkt, zwany także Physarum polycephalum, jest prawie nieśmiertelny. Zostanie wysłany na Międzynarodową Stację Kosmiczną w stanie uśpienia. Nie odleci dzisiaj z Thomasem Pesquetem, ale z resztą sprzętu na statku kosmicznym w lipcu. Thomas Pesquet, który będzie odpowiedzialny za obudzenie go poprzez wstrzyknięcie niewielkiej ilości wody do plastikowych pudełek, w których będą żyć cztery krople. Dwie zostaną umieszczone w pudełku bez jedzenia, a pozostałe dwie będą w nim. Wśród celów: Patrząc na wpływ nieważkości: Czy punkt poruszający się na podłodze 2D przybierze trójwymiarowe kształty, małe filary i wzrost zmierzający w kierunku sufitu pudełka? Kontenery te będą wyposażone w małą kamerę, która co 10 minut będzie strzelać przez kilka sekund. Próby te będą prowadzone równolegle w 2000 szkołach, college’ach lub liceach, które otrzymają zestaw punktów na początku następnego roku akademickiego. Według CNES w misji „Raise the Point” może uczestniczyć nawet 100 000 uczniów …

READ  Wirusy zimowe: Covid-19, grypa, przeziębienie... Czy naprawdę możemy je odróżnić?

Baptysta Jaboret

Ritterotwarty Aktualności Plik klasyczny