Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thomas Pesquet i 3 astronautów z misji Crew-2 opuszczą stację kosmiczną o godzinie 18:00.

Po kilku dniach niepewności NASA w końcu wyznaczyła poniedziałek 8 listopada na powrót Thomasa Bisqueta i trzech innych astronautów Crew 2 na Ziemię. Załoga ma wylądować na Florydzie w poniedziałek o 13:14 czasu KST. Nie będzie więc uścisku dłoni na orbicie między dwoma astronautami ESA.

Po spędzeniu ponad sześciu miesięcy w orbitowanieI Tomasz Bisket Pozostali trzej członkowie Crew-2 odchodzą Międzynarodowa Stacja Kosmiczna Niedziela na pokładzie Smocza Załoga z SpaceX. Po kilkugodzinnym locie i wycieczkach dookoła Ziemi wyląduje na Florydzie w poniedziałek wczesnym popołudniem.

Przed rozpoczęciem odlotu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Smok Załogowy musi krążyć po orbicie złożona orbita W celu zbadania i sfotografowania otoczenia. Obrazy są przydatne dla załóg naziemnych, które mogą sprawdzać i weryfikować ogólny stan jednostek i komponentów tworzących stację kosmiczną.

Najpierw, zanim złe warunki pogodowe zakłócą program NASAZaplanowano kolejną misję z czteroosobową załogą astronautów, w tym Europejczykami Matthias Maurer (Załoga 3 przybyła na orbiter przed odlotem Załogi-2. Rządy Niemiec i Francji „bardzo” chciały, aby dwaj europejscy astronauci wymienili się kilkoma uprzejmościami na orbicie, zanim Francuzi odejdą. Dla Thomasa Pesqueta to odejście oznaczało koniec „ ISS”. Z powodów opisanych w poprzednim artykule (patrz niżej) Francuzi nie wrócą do kompleksu.

Na Ziemi misja T. Pesquet Alpha potrwa jeszcze kilka dni

Ten francuski powrót na Ziemię nie oznacza końca misja alfa W ramach których musiał przeprowadzić sto eksperymentów, z których około połowa była europejska. Rzeczywiście, niektóre, zwłaszcza te związane ze zdrowiem astronautów, będą wymagały badań lekarskich, aby zweryfikować aspekty ich zdrowia przed i po ich pobycie na orbicie. Po powrocie na Ziemię Thomas Pesquet przez kilka tygodni będzie realizował tak zwany program fitness, aby przywrócić swoje ciało do ziemskiej grawitacji.

Crew Dragon ma wyjechać w niedzielę o 17:05 UTC, czyli o 18:05 w Paryżu. Oglądaj proces dokowania na żywo na NASA TV. © NASA

Czy Thomas Pesquet powróci na Ziemię w ten weekend?

Artykuł autorstwa Remy Decor Opublikowano 06/11/2021

Niekorzystne warunki pogodowe na Florydzie utrudniają NASA i SpaceX wyniesienie kapsuł Smoka z Ziemi i powrót na Ziemię. Matthias Maurer może nie być w stanie dołączyć do Thomasa Pesqueta na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. wyjaśnienia.

READ  Wyciekło trzecie DLC, a fani szaleją

Chociaż początkowo planowano wystrzelić Crew-3, który będzie europejskim astronautą na pokładzie Matthias MaurerZanim Załoga-2 powróci na Ziemię z Thomasem Pesquetem i trzema astronautami NASA, zespoły misji SpaceX i NASA rozważają teraz powrót Załogi-2 na Ziemię, zanim Załoga-3 odleci na stację kosmiczną. Frustrująca sytuacja, którą można wytłumaczyć warunkami pogodowymi, które trzeba mieć nad Florydą podczas operacji startu i odzyskiwania. W tym niestabilnym listopadzie nie jest łatwo.

Mała szansa, by Thomas Pesquet powitał Matthiasa Maurera na orbicie

W tym duchu Thomas Pesquet i trzej inni astronauci Crew-2 mogli wrócić na Ziemię w niedzielę 7 listopada (ósmy od daty ratowania). Jeśli chodzi o Załogę-3, wystartuje ona dopiero w poniedziałek 8 listopada. W związku z tym ogłoszono niekorzystne warunki pogodowe z zaledwie 40% szansą na właściwy czas startu w sobotę 6 listopada i niewiele lepszą następnego dnia. Główne zainteresowania sloty silny do startu, cumulus Jak również aktywność elektryczna, która może powodować problemy w instalacjach. Jeśli chodzi o niedzielę, obawy o pogodę leżą nad lokalizacjamiprzerwa w uruchomieniu (tj. gdzie kapsuła mogłaby spaść, gdyby musiała być awaryjnie wyjęta z wyrzutni).

Która Załoga 3 lub Załoga 2 odpali swoje silniki jako pierwsza?

Jedyną pewną rzeczą, jaką mamy w momencie publikacji tego artykułu, jest to, że NASA i SpaceX zrezygnowały z wypuszczenia Crew-2 w ten weekend. Zespoły z obu misji podejmą ostateczną decyzję, czy w najbliższych dniach, a nawet w ciągu kilku następnych godzin, w zależności od zmieniających się warunków pogodowych, ale także biorąc pod uwagę czas wymagany między startami a powrotami, podjąć ostateczną decyzję w sprawie priorytetów startów Załogi-3 lub powrotów Załogi-2. NASA organizuje dziś o 17.30 konferencję prasową z załogą Crew-2.

Przypominamy, że kapsuła Crew Dragon SpaceX jest w stanie pozostać na orbicie przez co najmniej 210 dni, zgodnie z wymaganiami NASA. Dalsze analizy mogą w razie potrzeby pozwolić na dłuższe pozostawanie statku kosmicznego na orbicie. Kapsuła została wystrzelona 23 kwietnia 2021 roku i następnego dnia dotarła na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Od 5 listopada zadokował w kompleksie orbitalnym przez 196 dni.

READ  Na jakich ekranach można znaleźć Oqee?

Thomas Pesquet żegna się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną

Artykuł autorstwa Remy Decor opublikowany 01.11.2021

Zakończył się drugi pobyt Thomasa Bisqueta na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. europejski astronautaTo jest niesamowiteEuropejska Agencja Kosmiczna przygotowuje się do lądowania 4 lub 5 listopada. Jeśli nie wróci już do kompleksu orbitalnego, jego kariera jako astronauty jest wyraźnie daleka od zakończenia. ma księżyc w centrum zainteresowania.

Po ponad sześciu miesiącach na orbicie na pokładzie stacji kosmicznej, do której dołączył w kwietniu 2021 roku, europejski astronauta Thomas Bisquet przygotowuje się do powrotu na Ziemię z trzema innymi astronautami. Jego data powrotu jest wciąż niepewna, ale jest zaplanowana na 4 lub 5 listopada, a nawet na inny dzień z powodu przesunięcia premiery Crew-3 z 31 października na 3 listopada. Na początku powinien był wrócić wcześniej, ale kolejne opóźnienia od Start załogi 3Który przewozi czterech astronautów, w tym Europejczyka Matthias Maurer, NASA zmusiła do odroczenia powrotu Francuza na Ziemię o kilka dni. Powinieneś też wiedzieć, że Niemcy i Francuzi zrobili teczkę zmuszać Aby obaj europejscy astronauci mogli znaleźć się razem na orbicie. Komunikaty, które schlebiają arogancji obu krajów, ale nie mają praktycznego ani naukowego zainteresowania.

Z ponad 230 doświadczeniami na ladzie w jego imieniu misja alfa, ale także wspólnikom Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Thomasowi Pesquetowi udało się umieścić go na wyróżniającej go orbicie Kilka spacerów kosmicznych, w celu zainstalowania nowych paneli słonecznych i złamanych kłód. 4 października objął dowództwo Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, stając się pierwszym francuskim astronautą na tym stanowisku.

Tematyczny księżyc Thomasa Bisqueta

To wyjście ze stacji kosmicznej oznacza koniec okresu jego kariery, który pozwolił mu spędzić dwa długie okresy na pokładzie orbitującego kompleksu. Nic dziwnego, że Thomas Pesquet tam nie wróci. W rzeczywistości Europejska Agencja Kosmiczna gwarantuje dwa loty dla każdego z astronautów. Jak dotąd, gdyby wszyscy astronauci promocyjni Thomasa Bisqueta z 2009 roku wykonali co najmniej jeden lot załogowy, czterech z nich i tak musiałoby wykonać drugi lot. Po Samantha Cristoforetti, która ma wystartować na wiosnę 2022 roku, do lotu po raz drugi czekają jeszcze Timothy Beck i Andreas Mogensen, co prowadzi nas do 2025 roku. Odniesiemy się do przypadku wybranego Niemca Matthiasa Maurera w 2015 roku, a kto będzie za kilka godzin.Niewielu przygotowuje się do pierwszego załogowego lotu.

READ  Apple sprzedaje części zamienne, aby użytkownicy mogli samodzielnie naprawić iPhone'a

wiedząc to Klasa astronautów 2022 Będzie działać w latach 2025-2026 i żaden z astronautów z 2009 roku nie powróci do kompleksu orbitalnego. Jednak ich kariera się nie skończy. W rzeczywistości Europejska Agencja Kosmiczna ma na pokładzie trzy loty europejskich astronautów Brama. Jego trzy misje będą dedykowane weteranom, więc Thomas Bisquet i jego przyjaciele z klasy 2009 będą ustawiać się w kolejce, aby aplikować na te misje w pobliżu Księżyca. Ale bez lądowania na Księżycu.

Nie wolno nam kryć twarzy, jest bardzo prawdopodobne, że ci trzej wojownicy znajdą się wśród krajów, które najwięcej wpłacają do budżetu Europejskiej Agencji Kosmicznej (Niemcy, Francja i Włochy). Ponadto główny wkład Francji i Włoch do portalu, który Zapewni to dwóm europejskim jednostkom Z tej księżycowej stacji kosmicznej i Niemiec, która zapewnia jednostkę usługową zOrion. Powiedz inaczej, Thomas Pesquet i Alexander Gerst zbliżyli się siłą, aby podróżować na pokładzie bramy. Trzecie miejsce powinien zająć Włoch. O to miejsce rywalizuje dwóch astronautów: Luca Parmitano i Samantha Cristoforetti.

Futura w gwiazdachTo niezapomniane miejsce spotkań miłośników astronomii i kosmosu. Każdego pierwszego dnia miesiąca spotkaj się z nami na pełną wycieczkę po efemerydach miesiąca z poradami, jak najlepiej obserwować, co dzieje się na niebie. Odcinek specjalny, publikowany co 15. każdego miesiąca, pozwoli ci dowiedzieć się więcej o konkretnym obiekcie lub wydarzeniu, które będzie oznaczać wiadomości astronomiczne i kosmiczne.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?