Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thierry Roglet, dyrektor na Europę Środkową i Bliski Wschód w Addevواد Materials

Thierry Roglet, były student INSA Lyon (National Institute of Applied Sciences), również posiadacz dyplomu MBA koncentrującego się na zarządzaniu biznesem – Przedsiębiorczość uzyskana w EM Lyon, przybył do Polski 20 lat temu, rozpoczynając swoją działalność w domu, w towarzystwie francuskojęzycznego asystent. Dzisiaj, dyrektor na Europę Środkową i Bliski Wschód w Addev Materials, przetwórcy folii technicznych i rozwiązań klejących, Thierry Roglet przygotowuje się do otwarcia w środę 8 czerwca swojego nowego zakładu o powierzchni 4633 m2.2z oo z Żychlina, idealnie zlokalizowanej w centralnej Polsce, skupia w jednym miejscu zespoły dawnych podmiotów – ADDEV Eurotech (Łomianki), lidera w dziedzinie rozwiązań klejących oraz MICEL (Zychlin) specjalista w zakresie toczenia i cięcia – elastyczny pomiar izolacji as oraz membrany techniczne dla przemysłu. Oczekuje się, że francuskim ambasadorem będzie pan Frédéric Pellet, a także dyrektor generalny i główny udziałowiec, Pascal Naddubny. Możliwość spojrzenia wstecz na pojawienie się „post” » Polska, w swojej karierze inżyniera i menedżera biznesu, nie zapomina o dobrowolnym zaangażowaniu w Alliance Française de Łódź.

Lepetitjournal.com/varsovie: Thierry Roglet, czy możesz się przedstawić, jakie masz pochodzenie, jakie są Twoje obecne obowiązki w Polsce?

Thierry Roglet: Mieszkam w Polsce od 20 lat, mieszkam w Łodzi. Ożeniony z Polakiem na długo przed moim przyjazdem, z powodów zawodowych osiedliliśmy się w Polsce.

Zostałem przydzielony do stworzenia filii MICEL, która dostarcza elastyczne i sztywne produkty dla przemysłu w ogóle, aw szczególności dla przemysłu elektrycznego. Jesteśmy na przykład partnerami dla naszych produktów z głównymi dostawcami, takimi jak DuPont lub 3M.

Firma ewoluowała, obejmując Europę Środkowo-Wschodnią, a następnie przekształciła się w Addev Materials i włączyła inne usługi dla branży. Obecnie odpowiadam za Europę Środkową i Bliski Wschód, a także rozwój niektórych głównych klientów międzynarodowych, a także rozwój innych grup.

Jednocześnie, na zasadzie wolontariatu, pełnię funkcję Przewodniczącego Rady Dyrektorów Alliance Française de Łódź. Ten Alliance Francaise, kierowany przez dyrektora mianowanego przez Alliance Francaise we współpracy z Ambasadą Francji, nadzoruje wszystkie sojusze francuskie w Polsce.

READ  Posłowie wzywają Stany Zjednoczone do zapewnienia ochrony praw do aborcji - EURACTIV.com

Co skłoniło Cię do dołączenia do Alliance Française de Łódź?

Poproszono mnie, abym połączył siły w nowej radzie dyrektorów, aby przywrócić znaczenie i procedury. Wydało mi się to interesujące i motywujące. Wiele pozostaje do zrobienia, aby zwiększyć dynamikę i widoczność sojuszy w Polsce i na tym polega zadanie menedżera. My – Ponieważ Zarząd składa się z 5 osób, jesteśmy po to, aby prowadzić, pomagać i ułatwiać określone kontakty.

Osobiście pełnię rolę monitorującą i proponującą oraz prowadzącą projekt. Przede wszystkim zapewniam, że zarządzanie, aspekty prawne i procedury pozostają pod kontrolą, aby zapewnić trwałość Alliance Française.

Inni członkowie zarządu są również profesjonalistami w swojej dziedzinie, co pomaga budować aspekty relacji osobistych, prawnych lub medialnych.

Od jak dawna zgłosiłeś się na ochotnika do ich wspierania?

Od lipca 2020 r. przeszliśmy przez COVID-19 i Alliance Française de Łódź nie było tak łatwo jak innym, ale udało nam się przejść ten kamień milowy i uzyskać niezbędną pomoc, która pozwoliła nam kontynuować działalność. Ponieważ ograniczenia mogą stanowić możliwości, rozwój innych trybów kursów (dystansowych, hybrydowych itp.) oznacza, że ​​obecne oferty są teraz pełniejsze i lepiej dostosowane do różnych odbiorców.

Byłem w Polsce, 20 lat temu, można by z grubsza powiedzieć, w „innych” Polska… jaki był ten kraj w 2002 roku, kiedy tam mieszkałeś?

Polska była krajem, w którym można było zrobić wiele i gdzie wszystko buduje się bardzo szybko. Przed przyjazdem nie miałam wielu zdjęć, ponieważ byłam żoną Polki, która regularnie odwiedzała ten kraj, zanim się tam osiedliłam. Jednak początkowo miałem trudności ze wszystkim, co dotyczy usługi, np. relacje z bankami, firmami telekomunikacyjnymi itp. Od tego czasu wiele się zmieniło!

Jakie wydarzenia historyczne i polityczne naznaczyły cię 20 lat temu?

W ciągu 20 lat wejście Polski do Unii Europejskiej dało temu krajowi bardzo duży impuls, a przekazana ogromna pomoc naprawdę pchnęła Polskę, czyniąc z niej ważnego partnera dla kontynentu.

READ  Apple mówi polskiemu prokuratorowi generalnemu, że został zainfekowany Pegazem

Organizacja Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku pozwoliła również na przyspieszenie budowy infrastruktury i było na to zapotrzebowanie!

Widać, że wejście Polski do Unii Europejskiej bardzo ułatwiło biznes, zwłaszcza że importowaliśmy dużo produktów. Polskie firmy również stają się coraz bardziej profesjonalne, co z roku na rok pomaga nam się rozwijać.

Przekroczenie granicy było dużo łatwiejsze, podróżowanie też było łatwiejsze.

Zbudowałeś swój biznes od podstaw w tym kraju?

Tak, zaczęło się w domu z asystentem mówiącym po francusku. Szybko potrzebowaliśmy serwisu z Polski i nie byliśmy już w trybie importu. Musiałem więc wynajmować na bieżąco, wynajmować odpowiedni lokal, sprowadzać maszyny, jednocześnie dbając o aspekt ekonomiczny na tych etapach rozwoju.

Dlaczego osiadł w sercu Polski?

Na początku mieliśmy projekt z dużym międzynarodowym kontem, który chciał założyć w regionie. Skorzystała z wynegocjowanych umów najmu lokalu na zainstalowanie firmy w Żychlinie (woj. łódzkie, woj. kutnowskie), gdzie znajdował się początkowy projekt.

Do tego moja żona pochodzi z Łodzi, to w końcu dobry kompromis między karierą a rodziną!

Czym dokładnie zajmujesz się dzisiaj swoją pracą?

Addev Materials jest przetwórcą folii technicznych, pianek i klejów oraz zaopatruje wszystkich klientów z sektora energetycznego, motoryzacyjnego, kolejowego, budowlanego i ogólnego.

Współpracujemy z naszymi klientami (nasz akronim ampersand: „&”, nasze podejście dobrze się tłumaczy), aby obniżyć ich koszty produkcji, koszty środowiskowe i rozwiązać problemy, dzięki naszym niestandardowym produktom i rozwiązaniom, z którymi zwykle się spotykają.

Czy możesz nam powiedzieć więcej o otwarciu nowej strony Addev Materials, które odbędzie się w środę, 8 czerwca?

Nowy zakład działa od początku stycznia 2022 roku, ale otwarcie w środę 8 czerwca jest dla nas okazją do zakomunikowania naszych ambicji rozwojowych w regionie środkowoeuropejskim wszystkim naszym partnerom, klientom, dostawcom, a także instytucjom.

Mamy również zaszczyt gościć Ambasadora Francji, Pana Frédérica Pellet, wraz z Prezesem i Głównym Akcjonariuszem, Pascalem Naddubnym.

READ  Zapowiedź Bike Mechanic Simulator 2023

obrazek ADDEV Materiały

Na okołoADDEV Materiały

Jako projektant i producent zrównoważonych rozwiązań materiałowych dostosowanych do przemysłu – klejów, pianek, folii technicznych, klejów i chemikaliów – ADDEV Materials działa na rzecz odpowiedzialnej wydajności przemysłowej dla swoich klientów z rynków lotniczych, obronnych i mobilnych, a także branż takich jak zdrowie i higiena .

Materiały fotograficzne ADDEV - Konwerter materiałów
obrazek ADDEV Materiały