Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„The Tourist Cliché of Thomas Pesquet or Orbiting Scene Society”

FIGAROVOX / TRIBUNE – Jaka jest prawdziwa korzyść z francuskiej misji astronautów wysokiego szczebla? Astrofizyk Louis de Hendkourt i Olivier Moses, którzy widzą w niepotrzebnej iteracji tego programu, dziwią się, że Europa nie wymyśliła strategii kosmicznej.

Louis d’Hendecourt jest honorowym dyrektorem ds. Badań w CNRS i Aix-Marseille University. Olivier Moses jest profesorem uniwersyteckim na Uniwersytecie Aix-Marseille.

Dzięki szeroko nagłośnionemu pobraniu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej najnowszej piosenki brytyjskiej grupy Cold Play rycerskiego astronauty Thomasa Pisqueta, europejskiego astronauty urodzonego we Francji, wyraźnie pojawia się pytanie o przydatność, a raczej daremność tak drogich misji załogowych. stara Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Jego utrzymanie jest ogromnym obciążeniem finansowym dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, ale szczególnie dla NASA, która przyjmuje bardziej innowacyjne podejście, jakim jest powrót na Księżyc w 2024 roku, podkreślając pierwszą kobietę-astronautkę, która postawiła stopę na księżycowej ziemi.

Ze swojej strony Rosja planuje opuszczenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2025 roku. Jeśli chodzi o Chińczyków, to w programie rozwijają własną stację.

Ten artykuł jest przeznaczony tylko dla subskrybentów. Pozostało Ci 84% do odkrycia.

Subskrypcja: 1 € za pierwszy miesiąc

W każdej chwili można je anulować

Już subskrybowane?
Zaloguj się

READ  Naukowcy opracowują badanie krwi, aby ułatwić diagnozowanie choroby (i wcześniej)