Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thales podpisuje kontrakt na dostawę helikopterów Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w sonary przeciw okrętom podwodnym

Thales podpisał kontrakt z Lockheed Martin na dostawę helikopterów MH-60R marynarki wojennej USA z ALFS (sonar powietrzny niskiej częstotliwości).

Thales podpisał kontrakt z amerykańską firmą Lockheed Martin na dostawę do 55 sonarów przeciw okrętom podwodnym (ALFS) w celu wyposażenia helikopterów marynarki wojennej USA MH-60R Seahawk, a także duńskich, indyjskich i greckich samolotów morskich w ramach programu amerykańskiego. Zagraniczna sprzedaż sprzętu wojskowego (zagraniczna sprzedaż sprzętu wojskowego).

Kontrakt przewiduje dostarczenie 42 sonarów w ciągu 5 lat, a 13 sonarów w szóstym roku. Kwota transakcji nie została ujawniona, ale w przypadku firmy Thales mieści się ona w kategorii „dużych zamówień” powyżej 100 mln euro.

Ponad 300 sonarów ALFS w marynarce wojennej USA

ALFS jest w stanie wykrywać, klasyfikować, nękać lub atakować okręty podwodne. Za pomocą dźwigu zeszli na głębokość 700 metrów, aby wypatrzyć okręty podwodne. Są używane jako dodatek do sonarów na statkach nawodnych.

Zdobycie zaufania US Navy oraz jej sojuszników i partnerów na całym świecie jest dla naszego zespołu źródłem wielkiej dumy. Ten kontrakt (…) wzmacnia globalne przywództwo grupy w dziedzinie systemów walki z okrętami podwodnymi ”- powiedział w komunikacie Alexis Morell, wiceprezes ds. Działań podwodnych w Thales.

Od początku XXI wieku Thales dostarczył Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych ponad 300 sonarów ALFS. Urządzenia te zapewniają również helikoptery do zwalczania okrętów podwodnych dla dziesiątek marynarki wojennej na całym świecie. Wraz ze Stanami Zjednoczonymi z Marynarką Wojenną USA są używane przez Australię, Koreę Południową, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Francję, Norwegię, Filipiny, Polskę, Wielką Brytanię i Szwecję.

READ  Dlaczego Bernard Arnault kupił sandały Birkenstock?