Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tenis – Rosjanka Wiera Zwonariewa odmówiła wjazdu do Polski na turniej WTA z powodu „atrakcyjności”

Tenis – Rosjanka Wiera Zwonariewa odmówiła wjazdu do Polski na turniej WTA z powodu „atrakcyjności”

Nowa geopolityczna kontrowersja na torze WTA. Polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało w sobotę, że Rosjanka Wiera Zwonariewa, która miała wystąpić w turnieju WTA, nie została wpuszczona do Polski.

21 lipca polska straż graniczna uniemożliwiła rosyjskiemu tenisiście wjazd do Polski” – napisano w komunikacie resortu.Vera Zvonareva próbowała wjechać do naszego kraju z wizą wydaną przez Francję samolotem z Belgradu.„, odnosząc się do tekstu.

Zwonariewa opuściła już Polskę

Polscy urzędnicy powiedzieli, że zawodnik, który miał wejść do światowego kalendarza WTA i wziąć udział w turnieju w Warszawie rozpoczynającym się w poniedziałek, utknął w strefie tranzytowej warszawskiego lotniska przed odlotem do Podgoricy o godzinie 12:00.

Według polskiego resortu 38-latek znajduje się na liście osób „niepożądanych” w Polsce. „Polska stanowczo sprzeciwia się reżimowi (prezydentów Rosji i Białorusi Władimira) Putina i (Aleksandera) Łukaszenki, który nie pozwala na wjazd do naszego kraju osobom popierającym działania Rosji i Białorusi” – czytamy w polskim oświadczeniu.

W sobotę po południu WTA odpowiedziała na pozew krótkim komunikatem prasowym opublikowanym w sieciach społecznościowych. „WTA została poinformowana o sytuacji Wiery Zwonariewej w Warszawie. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich graczy jest najwyższym priorytetem w WTA. Vera wyjechała z Polski, sprawę przeanalizujemy później z organizatorami”.

READ  Arensman wygrał 6. etap Tour of Poland, gdzie nowym liderem został Heider