Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten owoc przeciwdziałający chorobie Alzheimera pomaga poprawić pamięć

Ten owoc przeciwdziałający chorobie Alzheimera pomaga poprawić pamięć

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia we Francji na chorobę Alzheimera lub choroby pokrewne cierpi obecnie ponad 850 000 osób. Zdrowie publiczne Francja. Choć niestety nie ma cudownego lekarstwa na te choroby, wielu badaczy i innych pracowników służby zdrowia szuka sposobów zapobiegania ich wystąpieniu i opóźniania ich wystąpienia. Szczególnie podkreślają znaczenie stymulacji i wzmacniania pamięci dla poprawy funkcji poznawczych. W tym celu możemy polegać na przykład na ćwiczeniach stymulujących funkcje poznawcze, ale także na diecie. Szczególnie jeden owoc okazuje się potencjalnym sprzymierzeńcem w walce z chorobą Alzheimera dzięki swoim korzystnym właściwościom dla mózgu. To nic innego jak granat.

Substancja przeciw chorobie Alzheimera występująca w granatach

Jak wspomniano Dlaczego, doktorze?Duńscy naukowcy odkryli, że substancja znajdująca się w tym owocu wyeliminuje uszkodzone mitochondria, poprawiając w ten sposób pamięć. Choroba Alzheimera często powoduje dysfunkcję mitochondriów, co upośledza funkcje poznawcze. „Wielu pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi wykazuje dysfunkcję mitochondriów, zwaną także mitofagią. Oznacza to, że mózg ma trudności z pozbyciem się słabych mitochondriów, które gromadzą się i wpływają na funkcjonowanie mózgu.on tłumaczy Wilhelma Bohraprofesor nadzwyczajny na Wydziale Medycyny Komórkowej i Molekularnej Uniwersytetu w Kopenhadze.

Po kilku testach przeprowadzonych na myszach chorych na chorobę Alzheimera naukowcy odkryli, że urolityna A, substancja występująca w granatach, ale także w truskawkach i orzechach włoskich, pomoże złagodzić objawy choroby Alzheimera: „Nasze badanie, opublikowane w czasopiśmie Journal of the Alzheimer’s Association, pokazuje, że urolityna A może łagodzić zaburzenia pamięci i inne konsekwencje demencji (…) Chociaż badania te przeprowadzono na modelach mysich, perspektywy są pozytywne”.„, wyjaśnili w swoim raporcie. Aby ustalić: „Nie możemy jeszcze powiedzieć nic jednoznacznego na temat dawkowania, ale przypuszczam, że potrzebujesz więcej niż jednego owocu dziennie. Jednakże substancja jest już dostępna w postaci tabletek i obecnie staramy się znaleźć odpowiednią dawkę”..

Granat, superowoc bogaty w przeciwutleniacze

W każdym razie udowodniono korzyści płynące z granatu dla mózgu i ogólnego stanu zdrowia. Często nazywane superowocami, są bogate w przeciwutleniacze, witaminy i związki bioaktywne, które zapewniają wiele korzyści zdrowotnych, zwłaszcza dla mózgu. Pomaga zmniejszyć stres oksydacyjny i stany zapalne, dwa główne czynniki starzenia się mózgu i chorób neurodegeneracyjnych.

READ  Pacjent umiera po zakażeniu Covid-19 przez 613 dni: Wiadomości

Granat można spożywać na różne sposoby, aby skorzystać z jego zalet. Możesz jeść nasiona bezpośrednio i dodawać je do sałatek lub jogurtu, aby uzyskać orzeźwiający akcent. Granat spożywa się także w soku lub bezpośrednio w suplementach.

Przeczytaj także: