Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Z Nowej Zelandii NASA wystrzeliła satelitę w celu zbadania ważnego wskaźnika klimatycznego, pierwszego w swoim rodzaju

Z Nowej Zelandii NASA wystrzeliła satelitę w celu zbadania ważnego wskaźnika klimatycznego, pierwszego w swoim rodzaju

Biuletyn / Agence France-Presse Mały satelita NASA, którego zadaniem było mierzenie strat ciepła, wystartował po raz pierwszy w sobotę 25 maja z Nowej Zelandii. (Ilustracja: kompleks startowy Rocket Lab w Mahia w Nowej Zelandii)

Biuletyn / Agence France-Presse

Mały satelita NASA, którego zadaniem było mierzenie strat ciepła, wystartował po raz pierwszy w sobotę 25 maja z Nowej Zelandii. (Ilustracja: kompleks startowy Rocket Lab w Mahia w Nowej Zelandii)

Klimat – Arktyka i Antarktyda to kompas klimatyczny. Mały satelita NASA, którego celem było szczegółowe zmierzenie strat ciepła, wyleciał po raz pierwszy w przestrzeń kosmiczną przez bieguny Ziemi w sobotę 25 maja z Nowej Zelandii.

Ta misja, jej nazwa Odpal wcześniejW szczególności powinno umożliwić udoskonalenie prognoz naukowców dotyczących zmian klimatycznych.

Mniej więcej wielkości pudełka po butach

„Te nowe informacje, których nie mieliśmy wcześniej, pomogą nam modelować to, co dzieje się na biegunach i klimat”.Karen Saint-Germain, dyrektor ds. badań naukowych na Ziemi w NASA, ogłosiła na konferencji prasowej w połowie maja.

Satelita wielkości pudełka po butach został wystrzelony rakietą Electron należącą do Rocket Lab z Mahia w północnej Nowej Zelandii. Podobny satelita zostanie wystrzelony później przez tę samą firmę.

Obydwa zostaną wykorzystane do wykonywania pomiarów w dalekiej podczerwieni nad biegunem północnym i południowym, aby po raz pierwszy bezpośrednio określić ilość ciepła uwalnianego w przestrzeń kosmiczną.

Zjawisko „regulujące temperaturę Ziemi”

To zjawisko straty „Jest to kluczowe, ponieważ pomaga zrównoważyć nadmiar ciepła pochodzącego z tropików i regulować temperaturę Ziemi”.wyjaśnił Tristan Lecuyer, dyrektor naukowy misji na Uniwersytecie Wisconsin w Madison. „Ten proces, który przenosi ciepło z tropików do biegunów, jest przyczyną całej naszej pogody na Ziemi”.on dodał.

Dzięki PREFIRE NASA chce zrozumieć, jak chmury, wilgoć, a nawet zamiana zamarzniętej powierzchni w ciecz wpływają na tę utratę ciepła.

READ  Rosyjska aktorka, reżyserka kosmicznego startu, kręci pierwszy na świecie film na pokładzie stacji kosmicznej

Tristan Lecuyer wyjaśnił, że modele stosowane dotychczas przez naukowców do przewidywania globalnego ocieplenia opierają się w odniesieniu do tego kryterium wyłącznie na teoriach, a nie na rzeczywistych obserwacjach. „Mamy nadzieję poprawić naszą zdolność do symulowania przyszłego wzrostu poziomu morza, a także wpływu zmian klimatycznych na biegunach na systemy pogodowe planety”.„, Szczegół.

Satelita ten dołącza do ponad dwudziestu innych misji NASA odpowiedzialnych za obserwację Ziemi, które znajdują się już na orbicie. Takie małe satelity nazywane są Cubesat i stanowią prawdziwą szansę na walkę „Najniższa cena” Na pytania „Bardzo ukierunkowane”Wyjaśniła Karen St. Germain. Gdyby można było zobaczyć najbardziej klasyczne duże satelity „generaliści”Te małe maszyny można porównać do „ specjaliści”, – zauważyła. NASA potrzebuje obu. »

Zobacz także na HuffPost :