Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tajny polski warsztat odpowiedzialny za naprawę ukraińskiego sprzętu wojskowego – EURACTIV.com

Prawie 400 polskich mechaników i inżynierów naprawiało sprzęt wojskowy uszkodzony na linii frontu Ukrainy w tajnym warsztacie w Polsce. dziennik „Wall Street.

W nieujawnionym miejscu w Polsce znajduje się duży warsztat naprawy maszyn, w którym znajduje się ukraiński sprzęt wojskowy uszkodzony podczas walk. Około 400 osób pracuje jako mechanicy i inżynierowie odpowiedzialni za przywracanie ukraińskiego ciężkiego sprzętu do stanu używalności.

Warsztat naprawia maszyny polskiej produkcji haubic AHS Krab, przekazane Ukraińcom w ramach pomocy wojskowej.

Warsztat jest własnością państwowych Sił Zbrojnych RP i jest chroniony przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). Wstęp mają tylko obywatele polscy. Ze względów bezpieczeństwa proces zatrudniania techników do warsztatu może trwać nawet kilka miesięcy.

Eksperci zwracają uwagę, że Polska jest liderem w naprawie ukraińskiego sprzętu wojskowego. Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami pod Poznaniem ma powstać warsztat, w którym będą naprawiane czołgi Abrams, które można niszczyć frontalnie. Amerykańskie czołgi powinny dotrzeć na Ukrainę w ciągu kilku miesięcy.

Ponadto Polska została wyznaczona jako miejsce naprawy uszkodzonych czołgów Panther II.

„Można założyć, że Polska jest liderem w konserwacji sprzętu używanego przez Ukraińców na polu walki”– powiedział Tomasz Smura, ekspert ds. technologii wojskowych w Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, niezależnego think tanku z siedzibą w Warszawie.

Mechanicy fabryczni są w stałym kontakcie z żołnierzami działającymi na froncie. Komunikowanie się za pomocą zaszyfrowanych aplikacji umożliwia tym technikom udzielanie szybkich porad technicznych Ukraińcom, którzy potrzebują szybkiej naprawy uszkodzonego sprzętu.

polskie władze rozważają Rozszerzenie działalności warsztatu o naprawę sprzętu produkcji zagranicznej, ale jest to obecnie niepotwierdzony i niepotwierdzony projekt.

READ  Klęska COP, 13 listopada Dzień Pamięci, Kryzys migracyjny między Polską a Białorusią… Weekendowe wiadomości – komunikat