Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Biden i Wołodymyr Zełenski spotkają się w Polsce – EURACTIV.com

Joe Biden i Wołodymyr Zełenski spotkają się w Polsce – EURACTIV.com

Oczekuje się, że prezydent USA Joe Biden i jego ukraiński odpowiednik Wołodymyr Zełenski spotkają się w Polsce jeszcze w tym miesiącu, aby omówić ukraiński „dziesięciopunktowy plan pokojowy”.

Projekty bałaganu. Bidena i Zełenskiego jeszcze nie potwierdzono, ale obaj prezydenci mogą koordynować wizyty w Polsce. Według codziennych doniesień, najbardziej prawdopodobnymi celami podróży są Warszawa i południowe miasto Rzeszów. Dziennik Gazeta Prawna (DGB).

Pan. wizyty Zełenskiego „Część większego planu dyplomatycznego zrealizowanego przez Kijów rok po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. „, wskazany MZD Powołując się na źródła dyplomatyczne w Kijowie.

Według tych źródeł p. Zełenski planuje przedstawić swój dziesięciopunktowy plan zakończenia wojny i zażądać zorganizowania międzynarodowej konferencji poświęconej Ukrainie.

Plan obejmuje uznanie integralności terytorialnej Ukrainy wraz z jej granicami sprzed 2014 roku.

Zaporoska elektrownia jądrowa, a także uzgodnienia dotyczące bezpieczeństwa jądrowego z bezpieczeństwem żywnościowym, a także wymiany więźniów i powrotu dzieci deportowanych do Rosji.

Podczas wizyty Zełenski ma także odnieść się do kwestii gwarancji bezpieczeństwa swojego kraju, której gwarantami będą Stany Zjednoczone, Kanada, Turcja, Wielka Brytania, Izrael, Niemcy i Polska.

Tymczasem trwają dyskusje, czy Polska dostarczy Ukrainie myśliwce F-16. Andrij Jermak, dyrektor Kancelarii Prezydenta Ukrainy, zasugerował w poniedziałek (30 stycznia) w mediach społecznościowych, że Polska jest gotowa wysłać swoje samoloty na Ukrainę. Zwrócił na to jednak uwagę wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz Ćwierkać To jest dostawa F-16 „To nie podlega dyskusji”.Na razie.

READ  Sedany zarejestrowane w Polsce: Komenda Policji ostrzegała o tym zjawisku w styczniu 2021 r.