Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Niemoralna i błędna” decyzja, Polska i kraje bałtyckie zaprzeczają obecności Rosjan i Białorusinów

„Niemoralna i błędna” decyzja, Polska i kraje bałtyckie zaprzeczają obecności Rosjan i Białorusinów

W najbliższy wtorek, 31 stycznia, wspólnie z państwami bałtyckimi i Polską. INTS KALNINS / REUTERS

W ten wtorek Polska, Litwa, Łotwa i Estonia oświadczyły, że sprzeciwią się obecności Rosjan i Białorusinów na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, nawet pod neutralnym sztandarem.

Polska i kraje bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia) zmierzą się z rosyjskimi i białoruskimi sportowcami nawet pod neutralną flagą na Igrzyskach Olimpijskich Paryż-2024 – poinformował we wtorek łotewski minister spraw zagranicznych.

W zeszłym tygodniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wywołał gniew Ukrainy, proponując plan powrotu zakazanych sportowców pod neutralną flagą.Nie popiera aktywnie wojny na Ukrainie„. Kijów natychmiast obwinił organizację olimpijską „zachęcać do wojnyZagroził też bojkotem igrzysk w Paryżu, jeśli Rosjanie wezmą w nich udział.

Niektórzy chcą zbojkotować Igrzyska Olimpijskie 2024 na oczach Rosjan

We wtorek stanowisko w debacie zajął szef łotewskiej dyplomacji Edgars Ringevics: „Decyzja o dopuszczeniu Rosjan i Białorusinów do udziału w kolejnych rozgrywkach jest niemoralna i błędna„, napisał na Twitterze na marginesie spotkania w Rydze ze swoimi polskimi, litewskimi i estońskimi odpowiednikami.

Łotewski Komitet Olimpijski już zagroził bojkotem igrzysk, głosem swojego przewodniczącego Chorusa Digmara: „Łotwa nie weźmie udziału w rozgrywkach z krajami okupującymi„, zaczął.

W zeszłym tygodniu minister sportu RP Kamil Bordnyszczuk powiedział już, że „Nie wyobrażając sobie» Hipoteza udziału Rosjan i Białorusinów w igrzyskach olimpijskich.

W Estonii premier Kaja Kallas powiedział w poniedziałek, że pozwoli Rosjanom konkurować.Będą kpić z Ukraińców i dziesiątek tysięcy, które straciły życie w największej europejskiej zbrodni przeciwko ludzkości od czasów II wojny światowej.„.


Zobacz więcej – „Co zrobi Mbappé po 50 latach?”: Na zgromadzeniu Sandrin Rousseau zastanawiał się nad odejściem mistrza świata na emeryturę