Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tajemnicze zniknięcie Ameryki

Przez SudOuest.fr z AFP

Narzeczona Gabriela Pettito, której tajemnicze zniknięcie nawiedza Stany Zjednoczone podczas podróży ciężarówką, zniknęła z kolei kilka dni temu.

Jest to opowieść, która trwała za Atlantykiem. Od wielu dni powraca pytanie: dokąd poszedł Gabriel Pettito? 11 września rodzina 22-latki zgłosiła jej zaginięcie podczas podróży z jej towarzyszką. Ten ostatni, 23-letni Brian Laundry, pojechał do domu sam 1 września. Według rodziców, on również zniknął, pozostawiając policję, która uważała go za „ważną osobę w tym śledztwie”, w zawieszeniu.

Historia była podobna do historii wielu innych młodych Amerykanów. Na początku lipca para opuściła Nowy Jork, by udać się w podróż życia. Cztery miesiące przemierzania malowniczych krajobrazów kraju w przerobionej ciężarówce, para regularnie udostępniała swoje sceny na Instagramie i YouTube, za pośrednictwem zdjęć i filmów.

Ale 1 września Brian Laundry pojawił się sam ze swoją ciężarówką w ich domu na Florydzie. 11 września rodzina Gabriela Pettito zgłosiła jej zniknięcie, mówiąc, że nie miała od niej wiadomości od czasu ostatniej wiadomości wysłanej 30 sierpnia. Poczta w Nowym Jorku Prosta wiadomość tekstowa mówi: „Nie ma sieci w Yosemite.” Według matki dziewczynki, nie można być w Yosemite w Kalifornii 30 sierpnia, ponieważ jej towarzysz przybył na Florydę, kilka tysięcy kilometrów dalej, 1 września.

spór o sprzężenie

W sieciach społecznościowych podczas podróży para pojawia się uśmiechnięta, czule całuje się lub spaceruje obok siebie po plaży. Jednak wideoklip nakręcony 12 sierpnia i wydany przez policję w Moab, małym miasteczku w stanie Utah, wzbudził podejrzenia i zwiększył zamieszanie związane z rolą Briana Laundry’ego. Widzimy tam Gabriela Pettito płaczącego w samochodzie, gdy policja interweniuje w sporze małżeńskim.

Po tym, jak rodzina Gabrielle – znana również jako Gabe – zgłosiła jej zaginięcie, policja przesłuchała Briana. Kto dał im „jakąkolwiek informację”. „Brian nie chce nam powiedzieć, gdzie ostatnio widział Gabe ani dlaczego zostawił ją w spokoju i przywiózł ciężarówkę z powrotem”. To są krytyczne pytania, które wymagają natychmiastowych odpowiedzi” – zaapelowała rodzina podróżnika w oświadczeniu.

READ  Joe Biden mówi, że sieci społecznościowe „zabijają”, pozwalając na rozprzestrzenianie się dezinformacji na temat szczepionek

Sieć

Po tym, jak kochankowie przez wiele tygodni śledzili sieci społecznościowe w oszałamiających krajobrazach amerykańskiego Zachodu, internauci zaczęli się mobilizować, aby spróbować znaleźć małą dziewczynkę, a media przejęły kontrolę nad historią.

FBI otworzyło gorącą linię dla każdego, kto ma informacje, media społecznościowe są bardzo aktywne, a fundusze utworzone w GoFundMe „w celu zebrania funduszy, aby pomóc znaleźć Gabe Pettito” zebrały w czwartek ponad 45 000 dolarów.

Policja ogłosiła, że ​​obecnie traktują zniknięcie Briana po zniknięciu Gabriela jako „sprawę wielokrotnych zniknięć”. „Kiedy będziemy mieli szczegóły, złożymy oświadczenie” – napisał na Twitterze szef policji North Port Todd Garrison.