Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co wiemy o zniknięciu Gabi Pettito, które wprawiło kraj w zamieszanie

“# Gdzie jest Gabby?” W sieciach społecznościowych internauci coraz częściej używają tego hashtagu, aby znaleźć 22-letniego Gabriela Pettito, nazywanego „Gabi”, który w lipcu ubiegłego roku wyruszył w podróż przez Stany Zjednoczone w przerobionej ciężarówce i pozostaje niewykrywalny. Zniknięcie staje się jeszcze bardziej tajemnicze, gdy jego 23-letni towarzysz, Brian Laundry, wraca samotnie do swojego domu w North Port (Floryda) 1 września. „Osoba zainteresowana dochodzeniem”Początkowo odmówił współpracy z funkcjonariuszami policji, zanim zniknął w piątek 17 września. Wróćmy do głównych elementów sprawy, które poruszają Stany Zjednoczone.

Czteromiesięczna podróż samochodem

W lipcu narzeczeni opuścili Nowy Jork, aby rozpocząć rzekomą czteromiesięczną podróż po kraju. „Wycieczka samochodowa” przerobioną furgonetką na Zachodnie Wybrzeże i rozległe parki narodowe. Para nadal dokumentuje swoją podróż za pomocą zdjęć i filmów na YouTube i Instagramie.

Film z policjantem wydany po rozpoczęciu śledztwa jest dokładnie tym, co dało do myślenia opinii publicznej: Gabriel Pettito jest tam pokazany płacz, sfilmowany przez policję w Moab w stanie Utah, po kłótni i lekkomyślnej jeździe, jak cytowano w policyjnej notatce nośniki wewnętrzne*.

Podróż w końcu trwa, a młoda kobieta mieszka z rodziną w Nowym Jorku do końca sierpnia, kiedy para ma przebywać w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming. Ale wtedy młoda kobieta nie dawała już żadnego znaku życia, Raporty CNN*.

Przyjaciel Gabe’a Pettito wraca sam do domu…

1 września Brian Laundry wrócił do domu w North Port na Florydzie samotnie swoim vanem, białym fordem Transit 2012. Bez wieści o „Gabi” rodzina Gabriela Pettito ogłosiła jej zniknięcie z 11 września władzom hrabstwa. Pralnia Briana Postanawia odizolować się w milczeniu, kiedy jest ostatnią osobą, która widzi Gabriela Pettito.

„Do tej pory Brian nie dał się słyszeć śledczym i nie przedstawił żadnych przydatnych szczegółów”.Przepraszamy, Policja Portu Północnego W komunikacie prasowym opublikowanym w środę,*, który następnie uważa Brian Laundry za “Warto zbadać osobę”. „Dwie osoby pojechały w podróż, wróciła tylko jedna, a ta osoba, która wróciła, nie udziela nam żadnych informacji”., podsumował następnego dnia Todd Garrison, dowódca sił policyjnych Portu Północnego.

READ  Nagła powódź zabiła co najmniej 113 osób

Ojciec Gabe Pettito, Joe Pettito, przemawia po zniknięciu córki 16 września w Northport (Floryda, USA) (Octavio Jones/Getty Images North America)

Cisza, która zachęciłaby prawnika Briana Laundry’ego, którego partner jest często pierwszym podejrzanym osoby zaginionej, donosi ten New York Times*, na co zezwala piąta poprawka Stanów Zjednoczonych, Pamiętaj CNN*.

Rodzina Gabriela Pettito również konfrontuje się z milczeniem młodzieńca pomimo jego próśb. Brian nie chce powiedzieć rodzinie Gaby, gdzie ostatnio ją widział. Brian odmawia również wyjaśnienia, dlaczego zostawił Gabi samą i pojechał ciężarówką na Florydę. To są krytyczne pytania, które wymagają natychmiastowej odpowiedzi”.Według prawnika zaginionej rodziny, kanał NBC*.

…wtedy znika

Podczas gdy śledztwo zatrzymało się na kilka dni iW całym kraju rozpoczęto wzywanie świadków* Przez FBI prowadzące demonstrantów Stać przed domem rodziny pralni* Młody człowiek znika. Jego rodzina powiedziała policji, że nie widzieli go od wtorku 14 września, związane z CNN*.

Brian Laundry, 12 sierpnia 2021 r. w stanie Utah, po tym, jak policja aresztowała go za historię niezgody małżeńskiej.     (HANDOUT/Departament Policji Miasta Moab)

„Przez cały tydzień staraliśmy się porozmawiać z jego rodziną, porozmawiać z Brianem (…) poszliśmy do domu, a teraz mówią, że nie widzieli syna (…). To nowość w tej historii”Rzecznik lokalnej policji powiedział.

Historia ruchu Ameryki

Jako dowód zainteresowania mediów sprawą, policja Northport powiedziała, że ​​przeprowadziła wywiad “Wszystkie główne kanały telewizyjne i około 60 mediów w ciągu ostatnich 48 godzin”.

Wielu internautów wprowadza się, aby spróbować znaleźć młodą kobietę, publikując liczne wiadomości w sieciach społecznościowych z hashtagiem #findgabby („znajdź Gabby”) lub #bringgabyhome („przynieś Gabby do domu”), odnosząc się do Gazeta na Florydzie Herold Tribune*. Konta na Instagramie i grupy na Facebooku również zawierają kilku subskrybentów, którzy śledzą postępy dochodzenia, takich jak – Co się stało z Gabi Pettito? , Społeczność na Facebooku* 92 000 osób.

Aby pomóc rodzinie zaginionych osób opublikować więcej zasobów do śledztwa, stworzono garnek Na GoFundMe*: 18 września zebrał ponad 61 000 $.

* Te linki odnoszą się do artykułów w języku angielskim.