Szwecja wyrywa pierwsze miejsce na drucie, a Polska odpada

Mecz: 3-2

Polska, szukając swojego pierwszego zwycięstwa w Euro 2021, nie ma innego wyjścia, jak wygrać ze Szwecją, która zakwalifikowała się już z czterema punktami na liczniku. Jednak zawodnicy Palo Sausage rozpoczęli bardzo kiepski start. Kilka sekund po rozpoczęciu meczu w głębinach widać atakującego pomocnika Lipska Emila Forsberga. Samotny w tym obszarze Szwecja otworzyła wynik poza jego strzałem (1-0, 2.) i utrzymywała swoich ludzi w dobrej formie.

Ten szybki gol nadał ton grze, która była rozczarowująca pod koniec pierwszej połowy. Alexander Isaacs miał okazję udzielić Szwecji azylu, ale nie uwzględniało to dochodów z obrony Bieriezińskiego (12.). W trakcie meczu największą szansę miała Polska w pierwszych 45 minutach. Robert Lewandowski, który rzadko pracował w dobrym stanie, dwukrotnie w tym samym akcie znalazł poprzeczkę (17.).

Polska, szukając zwycięstwa w kwalifikacjach do 16. rundy Euro, po powrocie z szatni znalazła się pod silnym atakiem. Zmiana strategii, która pozostawiła Szwedom więcej miejsca na skupienie się na kontratakach. Przez cały mecz Szwecja kilkakrotnie musiała pracować przed bramkarzem Olsonem Jilinskim (47.), a następnie Kryżowiakiem (52.).

Gra przybrała zupełnie inny obrót w znaku godzin. Pięć minut po powrocie do gry Kluchevsky podwoił prowadzenie Forsberga na plateau (2-0, 59.). W tym momencie rywalizacja o bieguny zaczęła się źle. Ale z odnowionym pragnieniem i charakterem, Robert Lewandowski, jednym strzałem, oszukał Olsona (2-1, 61.), by zlikwidować lukę. Polska nie poddała się i nadal atakowała. Swirezhock był bardzo bliski równowagi, ale jego bramka nie została dopuszczona do spalonego.

READ  Rosja rezygnuje z wysyłania szermierzy do Polski na eliminacje

To Lewandowski nosił strój Odkupiciela. Samotny w polu karnym Bayern Monachium musiał dostosować się do wyrównania napastnika Olsena (2-2, 84.) i pozwolił Polsce marzyć. Mając na celu niespodziewane kwalifikacje, zawodnicy Paulo Sousy rzucili się do ataku, ale w dużym marszu padli na Olsena, który uchronił Szwecję od podwójnego marszu (89.). Próbując wszystkiego za wszystko, Polska wystawiła się na szwedzkie zło i to Clausen skorzystał z okazji, aby dać Szwedom zwycięstwo (90. + 4).

To zwycięstwo w ostatniej minucie pozwala Szwecji zająć pierwsze miejsce w swojej grupie, przed łatwym zwycięstwem Hiszpanii nad Słowacją (5:0). Ze swojej strony Polska, która obudziła się zbyt późno, w końcu skończyła i pożegnała się z euro.

Gracz: Emil Forsberg Bez presji

Z 60 kapeluszami na zegarku, zawodnik Lipska Emil Forsberg jest przyzwyczajony do większych stawek w meczach. Szwecja może awansować na szczyt swojej grupy, jeśli wygra, nawet jeśli kwalifikacje zostaną potwierdzone przed rozpoczęciem turnieju. Ofensywny pomocnik rozpoczął własną grę od drugiej minuty, wrzucając piłkę do małej bramki Szczecina. Forberg, techniczny lider metronomu i jego zespół, podwoił godzinę (59.) eleganckim strzałem w słupek, po doskonałej pracy Kluchevsky’ego.

Fakt meczu: Crossbar jest silniejszy niż Lewandowski

Choć ma jeden z najlepszych wyników na świecie z Bayernem Monachium, Robertowi Lewandowskiemu trudno jest współpracować z Polską. To nie powstrzymało go przed utrzymaniem swojej drużyny przy życiu, zdobywając deble (61. i 84.). Ale tłum mógł być zupełnie inny. Na początku meczu Lewandowski skierował go w róg strzelony przez Neapolitana Zilinsky’ego, ale po raz pierwszy trafił do dośrodkowania. Piłka wróciła do niego, ale polski napastnik nie mógł jej wyprostować i nie mógł ponownie trafić w słupek.