Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szwecja, rygor urósł do rangi sztuki

Świeże wiatry wieją z północy na Euro 2020. Jeśli Dania skusiła się ofensywną grą, która pozwoliła im otworzyć drzwi do ćwierćfinału, Szwecja spróbuje zrobić to samo dzięki swojej sile defensywnej. Skandynawska drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie F, a Hiszpania w szczególności spadła na drugie miejsce iw gęstszej połowie tabeli finałowej.

Z Ukrainą (21:00, beIN SPORTS 1) Blagults wydaje się mieć broń, aby po raz pierwszy w swojej historii wygrać mecz pucharowy w Europie. Takie osoby jak Emil Forsberg, Alexander Isak czy Robin Olsen wyróżnili się od początku turnieju, ale imponuje zbiorowa siła grupy kierowanej przez Jana Anderssona. Pragmatycznie Szwedzi sfrustrowali Hiszpanię i Słowację, tracąc tylko dwa gole Roberta Lewandowskiego w ostatnim meczu fazy grupowej z Polską.

„Jeśli ludzie mówią, że jesteśmy skomplikowaną drużyną do grania, jestem bardzo szczęśliwy”

Z bardzo kompaktowym wynikiem 4-4-2 Szwecja gra na swoich mocnych stronach: konsekwentnym rygorze defensywnym. Jego grupa pozostawia bardzo mało miejsca dla przeciwników, a gdy zostają przyłapani na pasach, dominacja Szwedów w powietrzu pomaga uniknąć niebezpieczeństwa. I szybko upuścić. Wspaniała drużyna bloków, Szwecja wiedziała, jak zabłysnąć, oddając posiadanie piłki przeciwnikom. Jego twardość i twardość defensywna były wystarczającymi argumentami, aby wyrwać się z trudnej grupy pomimo krytyki.

„Mamy swój styl gry, nasza obrona jest bardzo dobra. Jesteśmy bardzo zorganizowani z graczami, którzy są gotowi poświęcić się dla siebie nawzajem. Nasz atak powinien zyskać więcej przewagi, był wyjątkowy w niektórych sekwencjach. Zagraliśmy siedem meczów W tym roku stracił tylko jednego gola.Jeżeli ludzie mówią, że jesteśmy złożoną drużyną do gry, jestem bardzo szczęśliwy” – wyjaśnił Jan Andersson na konferencji prasowej po niewielkim sukcesie nad Słowacją. Ta strategia nie pozwala Szwecji na zdobycie takiej sympatii, jak jej duńscy sąsiedzi, ale dotychczasowe rezultaty są takie same.

READ  Jean Boileau, po czterech tygodniach zawieszenia przez Juliana Marchanda: „Opłakiwałem go i poczucie niesprawiedliwości”