Szwajcaria zaskakuje Hiszpanię w Lidze Narodów

Nati musiała uzbroić się w cierpliwość, aby objąć prowadzenie w Saragossie. W obliczu selekcji Hiszpana, który nie wypuścił piłki, Szwajcar przez większość spotkania uciekał się do defensywy. Jednak to oni strzelili pierwszego gola, otwierając wynik rzutem rożnym od wściekłego strzału głową Manuela Akanjiego (21).

Po powrocie z szatni sprawy przyspieszyły znakomitym wyrównującym wyrównaniem Jordi Alby (55. miejsce), by zakończyć czystym strzałem pod poprzeczką i znakomitym podaniem Marco Asensio. Podczas gdy miejscowi dopiero odzyskali nadzieję, Szwajcarzy powrócili do prowadzenia trzy minuty później, ponownie w nieruchomym utworze, Brill Empolo (58. miejsce). Kilka chwil później (62. miejsce) Nati nie udało się przełamać, po niebezpiecznym wyjściu hiszpańskiego bramkarza Unaia Simona.

W ciągu ostatnich pół godziny gry Hiszpanie myśleli, że kilkakrotnie wyrównali, zwłaszcza, że ​​lewa strona Stephena nie zdołała strzelić gola samobójczego (68), posyłając niestabilne podanie do swojego bramkarza, przelatując nad słupkiem przed zakończeniem meczu. rzut rożny. . Rajdy Yanna Sommera (69, 75, 90 +2) również uniemożliwiły Hiszpanom powrót do gola, w coraz bardziej burzliwym końcu meczu.

74,6%

posiadanie La Roja. Hiszpania ponownie skręciła piłkę do narożnika, nie będąc w stanie pokonać szwajcarskiej obrony, która broniła się zbyt nisko w drugiej połowie.

Pod koniec dnia napięcie pozostaje w drugim secie. Portugalia i Hiszpania, które straciły dwa punkty w tabeli, zagrają we wtorek wieczorem (20:45) mecz finałowy, aby dołączyć do Final Four z Portugalią. Na samym dole tabeli Szwajcaria i Czechy zajmą trzecie miejsce w grupie, co jest równoznaczne z utrzymaniem ligi A.