Bayonne oferuje Bordeaux-Bègles, Montpellier dostaje ofensywny bonus Pau

Bayonne – Bordeaux Beagle: 20-15

Po Racing 92 dwa tygodnie temu (31-25), Aveyron Bayonne zaprezentował się z kolejnym prestiżowym zwycięstwem nad Bordeaux Biggles (20-15) u siebie. Po dość wyrównanej pierwszej połowie, przed przerwą gra oszalała. Po mocnej interwencji zawodnik Bordeaux Ben Timifouneh otrzymał żółtą kartkę. W rzucie karnym grupa Bayonne’a pokonała Girondina i zakończyła z Ceyte (13-7, 40).

W liczebnej przewadze Aviron Bayonnais utrzymał się w tym samym tempie od początku drugiego okresu. Po świetnym meczu u stóp Camille’a Lopeza kapitan Denis Marcoa upadł na ziemię z rzutu rożnego (20-7, 44). O czternastej przez dziesięć minut UBB zebrał 14-0. Wejście do siedziby Bordeaux, z pięciokrotną zmianą, pozwoliło odwiedzającym odzyskać kolory. Jeffrey Kroos logicznie obniżył wynik po szkolnej akcji po karnym (20-12, 56). Pomimo wielu punktów meczowych dla Bordeaux Begles, Bayonne pozostał do końca, aby zdobyć swoje drugie domowe zwycięstwo w sezonie.

Montpellier Pau: 43-17

Pomimo odnowienia początkowego XV, MHR zagrał u siebie przeciwko złośliwemu i niezdyscyplinowanemu Pau (dwie żółte kartki) w sobotnie popołudnie na stadionie GGL. 43-17, 6 prób na 2, wyjazdy mistrzów wędrujących. W przerwie prowadził 24-10 po próbach Coly (16), Ngandebe (22) i Fousans (40).

Lyon – Stadion Francuski: 33-27

Paryżanie od początku nie dotknęli żadnej piłki, zdławieni podaniem Lyonu, który w pierwszej minucie znalazł błąd Nyashvili. Potem przyszła kolej na Smitha, serwowanego przez Taofifenuę, aby strzelić swoją pierwszą próbę w Top 14 po żonglowaniu głowami Paryża. Wykorzystując brak dyscypliny Lyonu (żółta kartka Domortiera za kumulowanie fauli, 32), Stade Français powrócił do tego meczu dzięki celnym golom Barry’ego i próbie Halla (23-13 w pierwszej połowie).

Francuski kort był bardziej zaciekły i dobrze trzymał piłkę, uniemożliwiając Lyonowi nadanie tempa w bardzo niepewnym meczu. Im więcej czasu mijało, tym bardziej nerwowi Lyonnais, a Paryżanie zgryzali ich opóźnienie. Nawet przypadek, w którym Njaniaszwili spłaszczył się po rzucie karnym, został szybko rozegrany przez Quilloda. Stade Français strzelił drugą próbę, ale Barry przegapił konwersję: Paris opuścił Gerland bez bonusu defensywnego (33-27).

Odważne Castries: 12-6

Sukces Castera bez odpoczynku w Pierre Fabre, sobota. W deszczu w drugiej połowie obie drużyny strzeliły gola na piechotę. Julien Domora pojawił się po stronie Tarna (4 gole z rzutów karnych), a duet Hervé-Ravi (2 gole) po stronie Curie. Prowadząc w przerwie (9-3), Castries, najbardziej zdyscyplinowany z ich przeciwników, kontynuował ten mecz bez błyskotliwości.