Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef ETF mówi, że główne indeksy rynków wschodzących spadły

Dyrektor ETF powiedział, że rynki wschodzące od dłuższego czasu osiągają słabe wyniki, ale może to być po prostu spowodowane sposobem, w jaki są pogrupowane w szerokie indeksy.

„Nie ma wątpliwości, że rynki wschodzące były ogromnym rozczarowaniem”, powiedział CNBC w poniedziałek Kevin Carter, założyciel i dyrektor ds. inwestycji w EMQQ.

EMQQ to internetowy i e-commerce ETF dla rynków wschodzących, jeden z 15 największych funduszy tego typu na rynku. Spadł o ponad 18% od początku roku, ale od momentu powstania w listopadzie 2014 r. wzrósł o prawie 97%.

Mówiąc szerzej, rynki wschodzące stanęły w obliczu trudniejszych porównań.

14-letni zwrot dla rynków wschodzących jest prawie zerowy, powiedział Carter, „z dużą ilością czerwieni pośrodku”.

“Na rynkach wschodzących nie można kupić indeksów o szerokiej bazie. Szerokie indeksy zostały zniszczone przez dużą ekspozycję na tradycyjną gospodarkę, kontakty z bankami państwowymi i firmami naftowymi oraz korupcję” – powiedział, powołując się na brazylijski Petrobras. wpływ na ETF i iShares FTSE Emerging Markets (VWO) – powiedział.. MSCI Emerging Markets (EEM) ETF.

„To, co zrobiliśmy, to naprawdę stworzenie awangardy wzrostu nie tylko na rynkach wschodzących, ale na całym świecie” – powiedział Carter o EMQQ.

ETF jest ważona 66% w akcjach usług internetowych, 8% w supermarketach, 6% w oprogramowaniu i 4% w usługach związanych z nieruchomościami. Posiada również 64% akcji Hongkongu i Chin, przy czym Alibaba, Tencent, Bindudu i Meituan stanowią największe 29% portfela.

Carter powiedział, że pomimo niedawnej walki Chin z dużymi firmami technologicznymi, rosnąca klasa średnia oraz konsumpcja smartfonów i Internetu powinny wystarczyć, aby popchnąć rynki wschodzące do przodu.

„Myślę, że jest to zdecydowanie najszybciej rozwijający się sektor na świecie, a inwestorzy w tym konkretnym sektorze odnoszą duże sukcesy” – powiedział, zauważając, że rynki wschodzące stanowią 85% światowej populacji.

READ  Manewry Wielkiej Iliady (bezpłatnie)

„Wszystkie te miliardy ludzi [are] Zdobycie pierwszego komputera, pierwszego dostępu do internetu, a co najważniejsze, bo nie mają konta bankowego z kartą debetową, nie mają telewizji kablowej na ścianie i nie ma sklepu docelowego, toną w cyfryzacji konsumpcji i jest pod wieloma względami bardziej cyfrowy niż my” – powiedział.

Innym sposobem spojrzenia na handel na rynkach wschodzących jest spojrzenie przez pryzmat wolności i wolności, przynajmniej według Bertha Tolla, założyciela Life + Liberty Indexes.

Jego firma zarządza benchmarkiem stojącym za ETF Alpha Architect Freedom 100 Emerging Market (FRDM), który waży jego właściwości w oparciu o mierniki wolności obywatelskiej, politycznej i ekonomicznej.

Jej główne udziały to Taiwan Semiconductor, Samsung Electronics i BCA. Bez alokacji dla Chin główną wagę w podziale na kraje stanowią Tajwan (20%), Chile (17%), Korea Południowa także 17% i Polska (16%).

Nie wierzymy, że istnieje cena, za którą jesteśmy gotowi inwestować w firmy, które powinny na pierwszym miejscu stawiać interesy państwa. Tolle powiedział w tym samym wywiadzie dla ETF Edge, dodając, że w Chinach istnieje niewielka lub żadna różnica między przedsiębiorstwami prywatnymi i publicznymi.

„Postaramy się unikać tych firm i postaramy się inwestować w miejsca, które mogą swobodnie działać w interesie akcjonariuszy i innych interesariuszy poza rządem, i wierzymy, że tak jest”. Ten wzrost istnieje. – powiedział Tolly.

FRDM wzrósł o ponad 6,5% od początku roku i około 36,5% od momentu powstania w maju 2019 roku.