Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczepionki przeciwko Govt-19: Polska kończy umowy z Pfizerem, czy powinniśmy się martwić?

Szczepionki przeciwko Govt-19: Polska kończy umowy z Pfizerem, czy powinniśmy się martwić?

Kluczowy
W zeszłym tygodniu Polska ogłosiła, że ​​rozwiązuje umowę z firmą Pfizer i nie będzie płacić za dostawy szczepionek nowej wielkości. Podczas gdy wielu internautów twierdzi, że ta decyzja ma związek ze skutkami ubocznymi szczepionki, polscy urzędnicy zwracają uwagę, że z ich strony zapasy są pełne.

Burza w krajobrazie szczepionek. Polski rząd ogłosił w zeszłym tygodniu, że szczepionka Kovit-19 z Pfizer Labs nie jest już potrzebna. Zgłoszone przez agencję prasową Reuters : Zaprzecza, że ​​Polska „obecnie przyjmuje lub płaci więcej szczepionek przeciwko Govt-19”.

Czytaj więcej:
Govit-19: Czy należy uogólnić czwartą dawkę szczepionki?

Polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nie zapłaci za dystrybucję nowych szczepionek: Uwaga redaktora) Odmawiamy przyjmowania tych szczepionek, odmawiamy płacenia.” „To pierwszy kraj na świecie, który się wycofał.

Dlaczego taka decyzja?

W oświadczeniu kilku protestujących stwierdziło, że jest to polityka nieufności wobec szczepionek i zakwestionowało ich skuteczność przeciwko wirusowi. W mediach społecznościowych Florian Filippad, lider Patriotów, chwalił się informacją: „Polacy ogłaszają zerwanie umów z Pfizerem”, skomentował na Twitterze. „Kraj potępia fałszywe szczepionki” — mówi jeden z użytkowników sieci społecznościowej. Inny wspomina, że ​​jest to jeden ze sposobów na wskazanie „skutków ubocznych” tej szczepionki.

Czytaj więcej:
Szczepionki: Messenger RNA nie zmienia wszystkich technologii

Jak właściwie zinterpretować taki wniosek? W praktyce tylko 59% populacji Polski ukończyło harmonogram szczepień. Na poziomie europejskim zasięg ten jest bardzo niski (średnio 72,5% zaszczepionej populacji ukończyło harmonogram szczepień w UE). Wobec statystyk uwaga: Polacy niechętnie się szczepią. Urzędnicy twierdzą, że 25 milionów szczepionek jest niewykorzystanych. Trudno więc zamówić nowe dawki…