Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowy debiut sztafetowy w Polsce 4x100m kobiet

Światowy debiut sztafetowy w Polsce 4x100m kobiet

Indyjska sztafeta kobiet 4x100m wystartuje 1 i 2 maja na Stadionie Śląskim w Sorso.

Do Himy Das, 20-letniego mistrza świata, który wymyślił kilka interesujących momentów podczas niedawnego Grand Prix, dołączyli Złoci Medaliści World University Sports Dooty Chand i S.S.

Indyjska Federacja Lekkoatletyczna ogłosiła we wtorek 20-osobowy skład (4x100m i 4x400m) na World Relays, pierwsze międzynarodowe wydarzenie dla sprinterów po Mistrzostwach Azji 2019 w Doha.

Kiran Pahal, która zasłynęła podczas National Open 2019 w Ranchi w wieku 19 lat w 52,73 sekundy, zajęła drugie miejsce za MR Poovammą na ostatnim spotkaniu Grand Prix, kobiecej drużynie 4×400 m.

Wyjazd szkoleniowy

„Cieszymy się, że nasi gracze są gotowi na swój pierwszy mecz międzynarodowy po przerwie wywołanej przez COVID. Cieszymy się, że możemy spędzać czas zespołowy w Turcji, zanim dotrą do Sorso na World Relays” – powiedział prezydent AFI Adil Sumariwalla.

„Od czasu pojawienia się Dhanalakshmi w Pucharze Federacji w zeszłym miesiącu, on i Tooty Chand są dwoma indyjskimi biegaczami, z wynikiem poniżej 11,50 w tym sezonie.

„Mamy nadzieję, że kobiecy zespół 4 x 100 m, w skład którego wchodzą Dhanalakshmi, Dooty, Hima Das i Archana Suchindran, wymyśli dobry wysiłek”.

Miotacze oszczepów Neeraj Chopra, Shivpal Singh, Rohit Yadav, Rajender Singh i Annu Rani również zostaną wysłani do Turcji na obóz treningowy jeszcze w tym miesiącu.

Drużyny:

Sztafeta 4x400m: Mężczyźni: Amoj Jacob, Naganathan Pandi, Mohammad Anas, Arokia Rajeev, Sardak Bambri, Ayyasamy Tarun i Nirmal Nova Tom; Kobiety: MR Poovamma, Suba Venkatesh, Kiran, Anjali Devi, R. Revathi, VK Vismaya i Jisna Mathew.

Sztafeta 4×100 m: kobiety: S.Dhanalakshmi, Dutty Chand, Hima Das, Archana Suchindran, Himasree Roy, A.D. Thaneswari.