Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed ryzykiem dodatkowych pół miliona zgonów w Europie do lutego

W czwartek Światowa Organizacja Zdrowia wyraziła zaniepokojenie obecnym wskaźnikiem przenoszenia wirusa COVID-19 „Niezwykle niepokojący” w 53 krajach regionu europejskiego. „Jeśli pozostaniemy na tej ścieżce, zobaczymy kolejne pół miliona
Zgony z powodu Covid-19 w regionie do lutego”, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia w Europie, Hans Kluge, ubolewał podczas internetowej konferencji prasowej.„Znowu jesteśmy w epicentrum”, powiedział.

Według Światowej Organizacji Zdrowia wzrost zachorowań wynika z połączenia niewystarczającej liczby szczepień i złagodzenia środków zapobiegających Covid. Według jego danych Światowa Organizacja Zdrowia W Europie liczba przyjęć do szpitala związanych z wirusem Covid „ponad dwukrotnie wzrosła w ciągu jednego tygodnia”.

Załóż maski, aby uratować 188 000 istnień

Liczba nowych zachorowań na dzień wzrasta w Europie przez prawie sześć kolejnych tygodni, a liczba nowych zgonów na dzień rośnie od nieco ponad siedmiu kolejnych tygodni, przy około 250 000 przypadków i 3600 zgonach dziennie. Obecny wzrost napędzany jest w szczególności przez Rosję (8162 zgonów w ciągu ostatnich siedmiu dni), Ukrainę (3819 zgonów) i Rumunię (3100 zgonów), według tych danych.

Organizacja wezwała do dalszego intensywnego używania masek w obliczu epidemii. „Wiarygodne prognozy pokazują, że jeśli osiągniemy 95% wskaźnik wykorzystania masek w Europie i Azji Środkowej, możemy uratować do 188 000 osób z pół miliona osób, które ryzykujemy tutaj utratą” – zauważył Hans Kluge.

READ  Co najmniej 22 zginęło po eksplozji w słynnym hotelu w Hawanie