Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid: Dlaczego Niemcy są oblegane przed Francją nową falą?

Niski Huffpost / Getty Images

Covid: Dlaczego Niemcy wpadły w szpony czwartej fali przed Francją?

Koronawirus – chory człowiek Europy? Jeśli wykluczymy Wielką Brytanię, Niemcy są jednym z krajów w Europie, które borykają się z największym wzrostem liczby przypadków Koronawirus choroba. Kraj, który od dawna jest wzorem w porównaniu z Francją pod względem rekordów w obliczu epidemii, jest dziś blady. Wspomniany wskaźnik szczepień jest niższy niż we wszystkich innych krajach Europy Zachodniej, takich jak Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania czy Francja.

Od końca lata w Berlinie piętrzą się złe liczby. Wskaźnik infekcji eksplodował w październiku, osiągając dziś 146 przypadków wirusa Covid na 100 000 mieszkańców, w porównaniu do 61 przypadków we Francji. Ta sama uwaga na froncie awaryjnym: z 2325 osób Na oddziale intensywnej terapii z Covid 4 listopada przekroczono rekordy z czerwca ubiegłego roku.

Liczby nie są dobre, a trend nie zachęca do optymizmu, w tym na froncie zgonów związanych z koronawirusem. W Niemczech było 75 zgonów z powodu Covid w Niemczech 15 października, 109 zgonów 21 października i 165 zgonów 3 listopada … We Francji, w tym za granicą, z wyjątkiem krótkiego wzrostu we wrześniu, dzienny raport nie przekroczył 60 zgonów od początku lata.

Niemcy, stosunkowo oszczędzone epidemii w porównaniu z sąsiadami, powróciły do ​​poziomu z wiosny 2021 r. Sytuacja jest więc znacznie poważniejsza dla rządu i premiera. Instytut Roberta Kocha (Niemiecka Agencja Zdrowia) określa to bez dwuznaczności: „Czwarta fala rozwija się tak, jak się obawialiśmy”. Tak ogłosił podczas punktu prasowego 3 listopada.

Wskaźnik szczepień został zatrzymany

Ponieważ wada w niemieckiej zbroi jest znana. Kraj nie został wystarczająco zaszczepiony. Raczej plasuje się, wraz z Austrią i Szwajcarią, w ogonie krajów Europy Zachodniej, gdzie 66,9% całej populacji otrzymało „pełny harmonogram szczepień”, czyli dwa wstrzyknięcia szczepionek Moderna i Pfizer. We Francji wskaźnik szczepień wynosi 73,9% i te kilka punktów robi różnicę.

READ  Na zdjęciach, na zdjęciach. Po pięciu miesiącach cierpienia z powodu „kopuły upałów” zachodnią Kanadę zalały powodzie

RKI / Impfdashboard.de

Wskaźnik szczepień w niemieckich landach

„Przeżywamy masową pandemię ludzi nieszczepionych” – wykrzyknął w środę 3 listopada niemiecki minister zdrowia Jens Spahn, kwestionując tę ​​część populacji, która nadal jest odporna na szczepienia. Bo jeśli we Francji ruch ”przeciwieństwo„Istnieje, jest bardziej masywny po drugiej stronie Renu. A poza tym jest bardzo pewny swoich opinii”.

a Sondaż opinii publicznejBadanie, które zostało przeprowadzone przez niemieckie władze wśród 3000 nieszczepionych osób 18 października, nie pozostawia wątpliwości co do wysiłków wymaganych w celu zwiększenia wskaźnika szczepień. 65% ankietowanych stwierdziło, że „w żaden sposób nie chce” się zaszczepić, a 23% stwierdziło, że „nie wolą”. To pozostawia niewielki odsetek 10% respondentów, którzy twierdzą, że są „w pewnym stopniu gotowi” na szczepienie… i 2% z pasją. Dla nich nieszczepienie jest wyborem.

Niemiecki rząd stara się wywierać presję na tę populację, zwłaszcza na osoby w wieku od 18 do 59 lat, które zostały zaszczepione tylko w 72%, w porównaniu do 86,8% w przypadku osób powyżej 60. roku życia, zwłaszcza że są one dziś najbardziej dotknięte przez Covid. Ale zadanie nie jest łatwe, przede wszystkim dlatego, że w przeciwieństwie do Francji, Niemcy do tej pory przyjęły w konstytucji federalnej różne zasady, oparte na każdym z ich regionów, czyli krajów związkowych.

RKI

Liczba pacjentów z chorobami przewlekłymi według grupy wiekowej. Kobiety są ciemnoniebieskie, mężczyźni jasnoniebieskie.

Układanka z USA

Konkretnie, jeśli pozwolenie zdrowotne jest używane w całym kraju, szczepienie w niektórych stanach niekoniecznie jest konieczne, ale wystarczy negatywny test, na przykład, aby pójść do restauracji lub muzeum. Ta sama suwerenność co regiony niemieckie w odniesieniu do szkół: wybór czy nie nakładanie maski na uczniów należy do nich. W obliczu narastania tej nowej fali, wiele samorządów zdecydowało się jednak na zaostrzenie obowiązujących przepisów.

READ  Do czerwonej listy dołączą Tunezja, Mozambik, Kuba i Indonezja

Te różnice regionalne idą w parze z mniej autorytarną polityką Berlina niż w innych krajach, zwłaszcza w porównaniu z polityką Paryża. A więc opiekunowie nie. zmuszony do szczepienia Kontynuować pracę, a co do tego wciąż nie ma wątpliwości, co podkreślił podczas konferencji prasowej niemiecki minister zdrowia. Ten ostatni wolał skoncentrować swoje wysiłki na innym aspekcie zainteresowania władz: trzeciej dawce.

Również tutaj kraj nie spełnia własnych oczekiwań: od lata, kiedy trzeci zastrzyk stał się możliwy dla wszystkich dorosłych powyżej 12. roku życia, rząd przewiduje, że do tej pory 15 milionów ludzi otrzyma dawkę przypominającą. Pod koniec roku: Dziś jesteśmy bardzo daleko od celu, z około 2 milionami ludzi.

RKI / impfdashboard.de

Liczba szczepień w Niemczech. Jasnoniebieski: pierwsze szczepienie, ciemnoniebieski: drugie szczepienie, ciemnoniebieski: trzecie szczepienie

Powodem jest brak entuzjazmu ludności, ale jest to też pewna przyczyna braku organizacji logistycznej. Od września państwo tymczasowo zawiesiło ośrodki szczepień dla lekarzy, farmaceutów i pielęgniarek, aby stłumić wysiłki w zakresie szczepień, obecnie ograniczone w ilościach. Organizacja, która się nie sprawdziła.

Aby naprawić sytuację zaproponowaną przez Jensa Spahna, 1 listopada o godz na wywiad Do lokalnej prasy, za „ponowne otwarcie” słynnych ośrodków… ku wielkiemu przerażeniu państw, które znowu są odpowiedzialne za wdrożenie szczepień w terenie. Ta procedura będzie wymagała znacznej pracy logistycznej i rozwścieczy lekarzy, ale dla wielu prawdziwy problem nie istnieje.

Minister zdrowia Brandenburgii odpowiedział na „problem”: „Nie chodzi o sposób uregulowania szczepień, ale o to, że coraz mniej ludzi jest szczepionych”. Innymi słowy, problemem w Niemczech nie jest możliwość szczepienia, ale chęć ich wykonania.

Również na HuffPost: Obniżki podatków od piwa z beczki dopingują brytyjskich posłów