Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Brytyjski pracownik szpitala przyznał się do dwóch morderstw i dziesiątek pośmiertnych napaści seksualnych

Zimne wersety w południe. Jest to niespotykane w historii brytyjskiego sądownictwa. W czwartek brytyjski elektryk przyznał się do śmierci dwóch młodych kobiet i dziesiątek pośmiertnych napaści na tle seksualnym w kostnice.

Aresztowany pod koniec 2020 r. po naruszeniu DNA pozwolił Davidowi Fullerowi (lat 67), który pracował jako elektryk w kilku szpitalach, w czwartek na swoim procesie w sprawie zabójstwa dwóch młodych kobiet w wieku 20 i 25 lat w 1987 r. w Kent (Sudan Południowy). ). ). Został oskarżony o napaść seksualną później.

Przed procesem przyznał się do 51 innych przestępstw, w tym 44 związanych z napaściami pośmiertnymi, ale śledczy oszacowali co najmniej 99 liczbę jego potencjalnych ofiar, z których 78 zostało zidentyfikowanych. Wśród tych ofiar są troje nieletnich i kilka kobiet w wieku powyżej 85 lat.

Nadal podejmie surowe działania, jeśli nie zostanie złapany

Biuro prokuratora generalnego Wielkiej Brytanii poinformowało w oświadczeniu, że przeszukania w jego domu ujawniły dyski twarde, „które ujawniają dowody płodnych przestępstw seksualnych, jakich wcześniej nie widziano w brytyjskim sądzie”.

„Pomiędzy rokiem 2008 a 2020 Fuller sfilmował siebie seksualnie wykorzystując zwłoki dziesiątek kobiet i dziewcząt w dwóch kostnicach w szpitalu Tunbridge Wells” w Kent, „do których miał dostęp ze względu na swoją pracę jako nadzorca konserwacji” – czytamy w oświadczeniu.

Libby Clark z Cywilnej Służby Policji powiedział, że oskarżenia przeciwko niemu były „bezprecedensowe w historii brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości”, przekonany, że będzie kontynuował drastyczne działania, jeśli nie zostanie aresztowany. Minister zdrowia Sajid Javid powiedział, że był „głęboko zszokowany niewypowiedzianą naturą” faktów i wezwał do przeglądu dostępu do kostnicy i czynności pośmiertnych oraz przeglądu istniejącego ustawodawstwa.

Policja zleciła odwiedzenie rodzin ponad 150 wyspecjalizowanym oficerom łącznikowym, a na ich wsparcie wydano 1,5 miliona funtów (1,75 miliona euro).