Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawnicy rusznikarza podnoszą możliwość „sabotażu”

Rusznikarz „Rust” przygotowuje swoją obronę. Wypadek, który kosztował życie filmowca na planie Zachodni Może to być wynikiem „sabotażu”, środa, prawnicy potwierdzili młodej kobiecie, która nosiła śmiertelną broń używaną przez aktora.
Alec Baldwin podczas próby.

Hannah Gutierrez Reid była rusznikarzem odpowiedzialnym za broń palną do tego westernowego ujęcia w Nowym Meksyku, z operatorem Haliną Hutchins Został śmiertelnie ranny 21 października. Została trafiona kulą, która trafiła w pistolet, który został dostarczony Alecowi Baldwinowi i przedstawiony mu jako nieszkodliwa broń.

– To jedyny powód, by zrobić coś takiego.

Prawnicy młodego rusznikarza powiedzieli w telewizji NBC Że ich klientka załadowała pistolet amunicją z atrapy łuski, a ona nie miała pojęcia, skąd się wzięła kula odpowiedzialna za wypadek.

„Zakładamy, że ktoś musiał włożyć rzeczywistą amunicję do tego pudełka. Jeśli o tym pomyśleć, osoba, która włożyła tę ostrą amunicję do atrapy łusek, musiała chcieć sabotować zestaw” – powiedział Bowles. – To jedyny powód, by zrobić coś takiego – upierał się prawnik.

Względy bezpieczeństwa

Na tym etapie śledztwa nie doszło do aresztowań, ale sprawiedliwość nie wykluczyła ewentualnego postępowania karnego w przypadku ustalenia odpowiedzialności. „Na tym płaskowyżu było jakieś zaniedbanie” – powiedział szeryf hrabstwa Santa Fe, który nadzoruje śledztwo.

Kilka mediów poinformowało o odejściu operatorów działających na miejscu na kilka godzin przed tragedią, w szczególności z powodu obaw o instrukcje bezpieczeństwa i żądania dotyczące warunków pracy. Naciskany na wyjaśnienie, dlaczego jeden z członków zespołu chciał sabotować Zachód, Jason Bowles wskazał na tych pracowników. „Są ludzie, którzy rzucili filmowanie i odeszli, ponieważ byli nieszczęśliwi” – ​​powiedział.

Podwójna rola w grupie

Adwokat stwierdził, że „istnieje okres czasu między około 11:00 rano a 1:00 po południu tego dnia, w którym broń palna była czasami bez opieki”, w którym mógł nastąpić wandalizm.

READ  Amerykańskie dokumenty alarmują o zmiennej delcie

Dlaczego rusznikarz odpowiedzialny za monitorowanie i zapewnienie bezpieczeństwa broni pozostawił te pistolety bez opieki? Pan Bowles odpowiedział, że Hana Gutierrez Reid występowała również jako „pomocniczy rekwizyt” na prośbę „Rust” produkcji i że pełniła tę rolę w czasie wypadku.