Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sucha odpowiedź Messiego na Lewandowskiego o Złotą Piłkę

Podczas wywiadu dla TyC Sports Lionel Messi odpowiedział na komentarze Roberta Lewandowskiego po gali Ballon d’Or 2021. Argentyński napastnik Paris Saint-Germain wydawał się bardzo zirytowany, gdy napastnik Bayernu Monachium wspomniał…

Reakcja na ciepło i zimno. Żeby nie powiedzieć zgryźliwy. Podczas wywiadu z TyC SportLionel Messi został zapytany o galę Ballon d’Or 2021, która odbyła się pod koniec ubiegłego roku w Paryżu. Po otrzymaniu siódmego trofeum w swojej karierze oddał hołd znajdującemu się w hali napastnikowi Paris Saint-Germain, Robertowi Lewandowskiemu. Wierząc, że zasłużył na zdobycie Złotej Piłki 2020 (odwołanej z powodu pandemii COVID-19). Ale w międzyczasie napastnik Bayernu Monachium zakwestionował szczerość tej publicznej pochwały. Podpowiedź nie zawiera nic więcej dla Messiego.

„Każdy mówi, co chce, uderza w argentyńską gwiazdę. Oczywiście on (Lewandowski) może wyrazić siebie i powiedzieć, co chce. Szczerze mówiąc, nie dzielę się jego słowami, ale też nie przywiązywałem do nich większej wagi. Niech powiedz, czego chce, nie jestem zainteresowany (…) Słowa, które wypowiedziałem w tym momencie pochodziły z głębi serca i naprawdę czułem się jak „Powiedziałem, że zasłużył na Złotą Piłkę rok wcześniej, bo dla mnie był najlepszy. Ale rok, w którym go wygrałem, nie był najlepszy. Ale przyjmuje to, co mu się podoba”. To wyjaśnienie pojawia się w czasie, gdy Barcelona marzy o zwerbowaniu Lewandowskiego, który próbuje zmusić go do opuszczenia Bayernu, rok po zakończeniu jego kontraktu.

Błąd Lewandowskiego

Dla przypomnienia, oto co Messi miał do powiedzenia na scenie w Châtelet 29 listopada. Zwracając się bezpośrednio do Lewandowskiego: „Chcę powiedzieć Robertowi, że to wielki zaszczyt rzucić mu wyzwanie. Zasługujesz na Złotą Piłkę, w zeszłym roku wszyscy zgodzili się, że jesteś zwycięzcą i że France Football daje Ci Złotą Piłkę .Mam nadzieję, że mogą Ci to dać. Musisz go mieć w domu, bo zasługujesz na zwycięstwo.

READ  Djamel Belmadi (trener Algierii) o Andym Delorsie: „To wielki żart roku!”

W tym czasie polski napastnik zrezygnował mówiąc: „Chciałbym, żeby to stwierdzenie było szczere, to nie są tylko puste słowa”. Jednak w obliczu kontrowersji numer 9 Bayernu Monachium został poprawiony kilka tygodni później: „W moim oświadczeniu chciałem tylko powiedzieć, że oczywiście byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby życzenia Messiego zostały wysłuchane. Bardzo szanuję i doceniam Lionel Messi. Jeszcze raz gratuluję mu zdobycia Złotej Piłki 2021.”. Mały błąd najwyraźniej nie wystarczył, aby rozluźnić numer 30 w PSG.