Alexander Zverev pokonał Carlosa Alcaraza w czterech setach i awansował do półfinału

8 maja w finale w Madrycie Carlos Alcaraz pokonał Aleksandra Zvereva (6-3, 6-1), wyczerpał go bardzo późno w nocy. Niemiec dobrze wybrał swój moment na zemstę. W kipiącym Philippe Chatrierze wyeliminował hiszpańskiego 19-latka 6-4, 6-4, 4-6, 7-6 (7) w ćwierćfinale. Już w ostatnich czterech meczach ubiegłego roku (pokonał go Stefanos Tsitsipas) zmierzy się ze zwycięzcą meczu Djokovic-Nadal w pierwszej połowie.

Alcaraz miał break point w drugiej połowie, ale ładne uderzenie forhendem zlikwidowało go. I był tym, który zhakował numer 2 w całym miejscu, łącząc niewymuszony błąd i sekwencję ataku usługi, która była pełna przygód. Był zirytowany serwem Zvereva i imponującą długością piłki. Byliśmy zdenerwowani i niepewni tenisa. Popełnił nawet 16 niezamierzonych fauli w 43 minuty, co jest dla niego niezwykłą sumą. Pomimo kilku strzałów, które wyczułem, to Zverev narzucił największą konsekwencję. Niemiec zakończył rundę dwoma atakami z bekhendu (6-4).

Służy Aleksandrowi Zverevowi. (En. Luttiau/Zespół)

metronom zverev

Drugi zestaw był prawie kopią pierwszego. Przy 2:1 Alcaraz miał tam swoją pierwszą szansę na przerwę, ale w pełni poprawiony powrót anulował ją. Przy 3-3 pojawiły się dwa nowe błędy i genialna kontr-konsumpcja Zvereva postawiła go pod ścianą na 15-40. Zła sekwencja serwu kosztowała go jego serw.

1

Alexander Zverev pokonał Carlosa Alcaraza we wtorek, wygrywając w pierwszej dziesiątce turnieju wielkoszlemowego.

Fantastyczna czwarta runda

Bardziej niż niezdecydowany, trzeci set został rozstrzygnięty w ostatnich dwóch meczach. Przy 4-4, 30-40 Alcaraz prawie zdobył punkt meczowy, oddając potężny strzał. Taktykę, którą powtarzał przez cały ostatni mecz, pomimo desperackiego biegu do przodu, Zverev nie był w stanie podnieść piłki, która rozbiła się tuż za siatką.

Kulminacja bardzo intensywnego meczu, czwartego seta poszybowało w górę do przerażającego tie-breaka. Pomyśleliśmy, że Niemiec był zszokowany utratą serwisu, kiedy służył w wieku 5-4. Ale jego determinacja i zaangażowanie w strajki ostatecznie zrobiły różnicę. Przy 6-5 Alcaraz nie trafił w set point po faulu z bekhendu. Przy 8-7, Zverev wykonał potężne kopnięcie z bekhendu, aby zakończyć walkę 3:18.