Roland Garros 2022 – Rafael Nadal dominuje nad Novakiem Djokoviciem pod koniec nocy i zmierzy się z Aleksandrem Zverevem w półfinale.

ogromny. Słońce długo świeciło nad Rolandem Garrosem, ale Rafael Nadal, jeśli zgina plecy, nie poddaje się Novakowi Djokovicowi, który pokonał go w półfinale rok temu. W tym pojedynku #59 Hiszpan wygrał Bitwę Tytanów po 4h16 super wysiłku (6-2, 4-6, 6-2, 7-6). Prowadzony przez Philippe’a Chatriera, prowadzony przez breakera w czwartej rundzie, został porwany przez fanów Philippe’a Chatriera, aby zakwalifikować się do czwartej rundy, aby zmierzyć się tam z Alexandrem Zverevem.

Roland Garros

Ściągawka: Gwiazdy wciąż czekają

3 godziny temu

Od początku turnieju wszyscy oczekiwali spotkania. Djokovic-Nadal w ćwierćfinale jakieś godzinę temu dla fundamentalistów. A stało się jeszcze bardziej niebezpiecznie, kiedy Carlos Alcaraz został wyrzucony z turnieju ku zaskoczeniu wszystkich na początku wieczoru. Wreszcie, w środku paryskiego wieczoru, Nadal wygrał z numerem jeden na świecie i obrońcą tytułu w Roland Garros.

Śledź tenis przez cały rok lub prawie przez cały rok, subskrybując Eurosport

W pierwszej walce Nadala

Pojedynek był fenomenalny, ponieważ Djokovic pokonał Nadala w Wielkim Szlemie swojej kariery i dotrzymał wszystkich obietnic. W obliczu przeciwnika, który ani razu nie poddał się od początku turnieju, Iberyjczyk został uwolniony od początku meczu, nie wahając się grać poprzez awansowanie i skracanie wymian. Po drugiej stronie kortu Djoku nie mógł się oprzeć negatywnemu uderzeniu. Złamany po 10-minutowej pierwszej grze (!), Djokovic otrzymał podwójną przerwę przy 3-1 przeciwko niemu. W 59. minucie najlepsi gracze przegrali pierwszą walkę (6-2), ale jeszcze nie przegrali wojny.

Jeśli Djokovic ma na swoim koncie 20 tytułów Grand Slam i pokonał Nadala w poprzedniej edycji w czterech setach, to nie jest to przypadek. Jako wielki mistrz Djokovic zareagował tak, jak powinien. Załamując się na początku drugiego seta, a następnie dwustopniową przerwę, Joker odwrócił się podczas drugiego seta z 0-3 do 4-3, wracając do gry jak kula armatnia. Brutalny forhendem Djokovic wygrał drugiego seta z zadziwiającą długością (6-4 w ciągu 24 godzin!), aby wyrównać w jednym secie dookoła.

READ  „Drużyna już niewidzialna”: W Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej Kobiet kapitan niebieskiej drużyny celuje wyżej

Świetny łamacz krawatów od Nadala do końca

Jak wiele osób sądzi z pamięci poprzedniego starcia w 2021 roku w Porte d’Auteuil, być może najtrudniejsza część została już zrobiona. Ale Rafael Nadal jest wielkim mistrzem. W Paryżu jest też uważany za mistrza miejsca, niezależnie od przeciwnika. następnie ? I tak Nadal wygrał szaleńczo, znakomicie zamykając trzeciego seta, kopiując i wklejając pierwszy (6-2), a następnie kończąc mecz, wprowadzając Djokovica do decydującego meczu, w którym Majorkan nigdy nie wydawał się niespokojny pomimo wysokich tonów. Utracone punkty meczowe (7-6).

Rafael Nadal

kredyt: Getty Images

W przeciwieństwie do tego, Djokovic mógł stracić wątek, gdy Nadal przełamał 5-4, powodując szał na korcie centralnym, gdy Serb pracował, aby wygrać seta. Za dwa dni Nadal skończy 36 lat i zagra w półfinale Wielkiego Szlema w swojej 37. karierze. Ale jak daleko będzie mógł się posunąć?

„Jego gra nie jest skuteczna w nocy”: nocna sesja, czy to koszmar dla Nadala?

Wczoraj o 22:08

„To kwestia biznesu”: Moya odpowiada drużynie Djokovic-Nadal

Wczoraj o 14:47