Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strasburg: Borel i Cornet kwalifikują się

Aurélien CANOT, Media365, nadano w niedzielę 23 maja 2021 r. O godzinie 18.30.

Tydzień po zdobyciu tytułu w Saint-Godin Clara Borrell wykonała w niedzielę krótką pracę (6-3, 6-1) w pierwszej rundzie Mistrzostw Rosji Gracheva w Strasburgu, które zajęły 89. miejsce w światowym rankingu. W drugiej rundzie młody Francuz zmierzy się z Alexandrovą. Dotyczy to również Alizé Cornet, która będzie ocierać się o ramiona Magdą Linette.

Clara Borrell w dobrym stanie. Reynaise, która w zeszłym tygodniu uhonorowała tytuły mistrzostw ITF w Saint-Gaudens, świetnie wystartowała w niedzielę w Strasburgu, powracając na spotkanie w kalendarzu WTA. Półtora miesiąca po opuszczeniu turnieju w Bogocie 20-latka swój pierwszy mecz rozegrała na alzackich stadionach. Borel, która obecnie zajmuje 144. miejsce w tabeli (nigdy nie była w dobrym rankingu), wygrała wynik (6: 3, 6: 1 w 1:06) Rosjanka Varvara Gracheva, ale uzyskała lepszą ocenę Jako młoda Francuzka (89. miejsce) i członkini pierwszej setki, w przeciwieństwie do swojego wówczas kata. Dobry występ Borella, który dopiero w pierwszej rundzie mistrzostw WTA przeszedł przez bardzo dobrą karierę (porażka w ćwierćfinale z Fioną Ferro) u siebie w Lyonie w marcu zeszłego roku, w szczególności dzięki swojemu wejściu przeciwko Alize Cornet. .

Odpowiedni również stożek

Breton znów będzie potrzebował w drugiej rundzie w Strasburgu przeciwko Rosjaninie Ekaterinie Aleksandrowej, 34. w hierarchii i 3. miejscu w Alzacji w tym tygodniu. Zakwalifikowała się również do drugiej rundy, Alize Cornet potrze także jedno z nasion turnieju, Polską Magdę Linette (nr 8).Kto nie podał szczegółów przeciwko Hibino (6-2, 6-0). Niçoise, który nie awansował do drugiej rundy od czasu Charleston na początku kwietnia (przegrana 8: 0 z Jaberem na amerykańskich kortach ziemnych), Wygrała w dwóch bardzo zaciętych grupach (6-4, 7-5) z Czechami Kristiną Pliskovą, 88. na świecie. W pierwszym secie Francuz wystraszył się po wygranej 3: 0. W drugiej to ona wymyśliła późną przerwę, by obalić siostrę bliźniaczkę Karoliny Pliskovej.

READ  Najgorsze losowanie paryżan w Lidze Mistrzów

Strasburg (Francja, WTA 250, glina, 189,708 €)
Obrońca tytułu: Elena Svitolina (Wielka Brytania)

pierwsza runda
Andreescu (Kanada, nr 1) – Q
SS
WILLIAMS (USA) – Kirstia (ROU)
Doi (Japonia) -chang (CHN, nr 6)

Potentseva (Kazachstan, nr 4) – Peterson (Szwecja)
Blinkova (Rosja) vs.Tishman (Szwajcaria)
Cornette (Francja) Pat Kr. Pliskova (RTC): 6-4, 7-5
Linette (POL, # 8) Pat Hepino (Japonia): 6-2, 6-0

Krejcikova (RTC, nr 5) – Q
Garcia (Francja) – Dias (Kazachstan)
Borel (Francja, toaleta) Pat Gracheva (Rosja): 6-3, 6-1
Alexandrova (Rosja, nr 3) Pat Davis (USA): 6-1, 7-5

Rogers (USA, nr 7) – McHale (USA)
SS
Van Auetvank (Belgia) – Tan (Francja, WC)
Ross (PBS) – Bigula (USA, nr 2)