Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Krzyki radości, łzy, okrążenia … Bohaterowie Francji, Leil raduje się w trawie

Szalona radość Mistrz Lille Francji. – L. Finance / Agence France-Presse

  • Lille wygrał 2-1 w niedzielny wieczór ostatniego dnia Ligue 1 League.
  • Lille OSC jest oficjalnym mistrzem Francji, zaledwie punkt za Paris SG.
  • Niespodziewany tytuł pogrążył Lille w euforii po ostatnim gwizdku.

zrobili to! Okrzyki pogłosu, zawodnicy skaczący, inni przytulający … a nawet kilka łez radości między członkami aparatu. Podczas ostatniego gwizdka, mieszkańcy Angers tej nocy byli przytłoczeni emocjami. Zwycięzca Angers SCO 2-1, The Tracić pieniądze Oficjalnie koronowany na mistrzostwo Francji
Liga 1, Przed Neymarem i Mbappe w Paris Saint-Germain. Czwarty tytuł w historii klubu po dziesięciu latach sławy
Turniej o podwójny puchar Od Hazard, Sow, Cabaye i innych.

Tym razem bohaterowie nazywają się Maignan, Bamba, Yilmaz, David, Ikoné, Fonte, Botman lub Celik. Wszyscy długo świętowali koronację na trawniku. Śpiewali i podnosili flagi (na pierwszym planie Turcja i Portugalia) i szczęśliwie stali przy fotografach. Trener Galitier dał sobie radę ze swoimi asystentami … Na oficjalnej trybunie José Fonte, kapitan zawieszonej drużyny w tym kluczowym meczu, oddał głos całemu spotkaniu, po czym kibicował wspólnie z zmiennikami. Fair play, nawet Angevins stali się gwardią honorową bohaterów.

Mieszkańcy Layl długo nie drżeli

Na szczęście dla mieszkańców północy sprawa została zamknięta bardzo szybko. Jonathan David wpadł na dobry pomysł, aby otworzyć szyld o godzinie 9, pełen opanowania, po pukaniu Renato Sancheza. Następnie Alhtami Burak Yilmaz wybił się z rzutu karnego tuż przed końcem pierwszej połowy (44), po faulu na Davidzie. Obalenie Angelo Fulginiego do 91 niczego nie zmieni.

Dzięki temu końcowemu sukcesowi, 24. sezonu, Lusk zablokował mu 83 punkty, znacznie przewyższając 76 punktów zdobytych podczas tytułu 2011. Lider od końca stycznia (dzień dwudziesty drugi), na podium od września (dzień pięć)), pokazuje przede wszystkim, że jego tytuł nikomu nic nie zawdzięcza.

W rzeczywistości fanom brakowało wszystkiego, by wieczór był doskonały. Uroczyste spotkanie odbędzie się w poniedziałek. A może dlatego, że na pewno za kilka godzin na lotnisku Lille Lesquin będzie dużo ludzi. Impreza właśnie się zaczęła.230

Zaangażowany

READ  Sport – Piłka nożna – Euro 2024: The Blues zmierzą się z Austrią i Holandią oraz mecz play-off w fazie grupowej