Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FACTBOX-Soccer-Szwajcaria na Mistrzostwach Europy

Oto tabela faktów na temat Szwajcarii, która na tegorocznych Mistrzostwach Europy, które rozpoczynają się 11 czerwca, znajduje się w grupie A. szwajcarski

Ranking FIFA: 13 trenerów: Vladimir Petkovic

Szwajcar dotarł do wszystkich najważniejszych finałów, odkąd w 2014 roku był trener Lazio, Petkovic, i dotarł do 1/8 finału na turnieju w 2016 roku i dwa lata później na Mistrzostwach Świata. Szwajcaria dotarła również do półfinału Ligi Narodów Zjednoczonych UEFA, gdzie przegrała z Portugalią, finałowym mistrzem Ligi Mistrzów UEFA.

Kapitan: Granit Xhaka Xhaka przezwyciężył swoje zmagania w Arsenalu i stał się jednym z najbardziej zaufanych graczy Mikela Artety. Wymagający pomocnik jest siłą napędową szwajcarskiej drużyny i prawdopodobnie odegra dla nich kluczową rolę.

Najlepszy zawodnik: Xherdan Shaqiri Shaqiri ma nadzieję, że zmiana scenerii pomoże mu w rozpoczęciu sezonu po tym, jak nie udało mu się wywrzeć wielkiego wpływu na Liverpool. Po zdobyciu 23 goli dla reprezentacji narodowej, potrzebuje jeszcze dwóch, aby dołączyć do Adriana Knupa na trzecim miejscu na liście strzelców wszechczasów.

Historia turnieju Po rozpoczęciu fazy grupowej w 1996, 2004 i 2008 roku, Szwajcaria najlepiej wysunęła się w mistrzostwach Europy w 2016 roku, kiedy doszła do 1/8 finału, ale przegrała z Polską w rzutach karnych po remisie 1: 1. dodatkowy. czas.

Ostateczna liczba 2021 Szwajcaria 2-3 Finlandia Mecz towarzyski

2021 Szwajcaria 1-0 Litwa 2021 Eliminacje do Mistrzostw Świata Bułgaria 1-3 Szwajcaria Eliminacje do Mistrzostw Świata

2020 Szwajcaria 3-0 Ukraina Liga Narodów UEFA 2020 Szwajcaria 1-1 Hiszpania Liga Narodów UEFA

Mecze mistrzostw 12 czerwca: Walia, Baku

16 czerwca: Włochy, Rzym. 20 czerwca: Turcja, Baku

William Hill Szansa na wygraną: 80-1 (zebrane przez Shrivathsa Sridhar w Bengaluru; pod redakcją Kena Ferrisa)

READ  Barcelona: Xavi mianowany trenerem

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i automatycznie wygenerowana z udostępnionego źródła).