Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stocks Spirits kupuje whisky Clan Campbell od Pernod Ricard

Stocks Spirits kupuje whisky Clan Campbell od Pernod Ricard

Polska grupa kupiła słynny trunek od francuskiego giganta Pernod Ricard.

Polska grupa alkoholowa Stock Spirits ogłosiła we wtorek, że sfinalizowała podwójne przejęcie marki whisky Clan Campbell od francuskiego giganta. Pernoda Ricardai sześciokątny dystrybutor Dugas.

Pod koniec czerwca grupa alkoholowa Pernod Ricard ogłosiła podpisanie protokołu ustaleń w sprawie sprzedaży swojej marki whisky Clan Campbell spółce Stock Spirits, która reklamuje się jako „jedna z największych grup alkoholowych w Europie” i produkuje wódkę Zoladkoa. .

Culture Geek: startupy, które na nowo odkrywają alkohol – 27.01

Ta ostatnia poinformowała we wtorek w notatce prasowej, że sfinalizowała przejęcie – nie podając ilości – „jednej z głównych marek whisky blended (z grupy przyp. wielu redaktorów) 12-letniej szkockiej, zlokalizowanej w Francja.” Oraz na innych rynkach europejskich, takich jak Hiszpania, Luksemburg i Włochy. W ostatnich latach marka poszerzyła ofertę o alkohole na bazie rumu Clan Caribbean.

Nie dokonano żadnych płatności na rzecz Grupy Dugas, którą określa się jako „odkrywcę marki i silnego partnera w dystrybucji alkoholi wysokoprocentowych premium i ultra-premium we Francji”.

70 marek

„Te dwie transakcje stanowią dla Grupy Stock Spirits ważny krok w realizacji strategii rozwoju w Europie, ponieważ pozwalają Grupie na penetrację nowych rynków w Europie Zachodniej i wejście w nową kategorię alkoholi wysokoprocentowych o dużym potencjale – whisky” – podsumowuje. . Grupa.

Stwierdzono, że „nowy inwestor będzie w dalszym ciągu rozwijał portfolio Dugas o whisky Clan Campbell oraz wybrane marki Stock Spirits. Wzmocni to pozycję Dugas i jego zasięg w dystrybucji detalicznej i masowej we Francji”.

Grupa zauważa także, że „niedawno” sfinalizowała przejęcie polskiej spółki Polmos Bielsko-Biała, „eksperta w produkcji wysokiej jakości alkoholi czystych i smakowych”, która „dopełni jej portfolio w sektorze wódek w Polsce”. ” .

Ogłasza również, że „jest w trakcie finalizacji przejęcia Borco-Marken-Import Matthiesen, firmy z siedzibą w Hamburgu, znanej z silnej produkcji, marketingu i dystrybucji międzynarodowych marek wyrobów spirytusowych w Niemczech, w tym słynnej Sierra Tequila”, spółka, która nie. Transakcja nadal podlega procedurom regulacyjnym w Niemczech i Austrii.

READ  Ponowna nominacja kontrowersyjnego prezesa polskiego banku centralnego

Stock Spirits Group oferuje portfolio „ponad 70 wysokiej jakości marek, sprzedawanych w ponad 50 krajach na całym świecie”. Zatrudnia ponad 1200 pracowników i obsługuje sześć zakładów produkcyjnych.