Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stek i frytki na pokusę

Uczestnicząc w tym roku w Koh Lanta, The Legend (TF1), Tehiura, symboliczny poszukiwacz przygód, być może nie pomyślał o wylądowaniu na Wyspie Kuszenia. Pokusą w tym przypadku nie był żądny przygód Fahini, ale stek, frytki, gotowane warzywa i owoce, które potajemnie wręczył mu nawigator… „Wiedzieliśmy i potwierdziliśmy, że kilkakrotnie pytałeś rybaków, którzy przekazywali jedzenie.” Gospodarz Dennis Brugnart powiedział mu podczas improwizowanego posiedzenia rady dyscyplinarnej.

Po przyznaniu się do faktów żałosny poszukiwacz przygód wyjaśnił to w sieciach społecznościowych: « Pewnego ranka zobaczyłem osobę. Wahałem się długo, aż w końcu wyrwany z głodu nie mogłem się oprzeć, pokusa była zbyt silna. Zwróciłem na to uwagę, włożyłem trochę jedzenia. Nie chciałem zatrzymywać tego dla siebie, więc się tym podzieliłem. Zdarzyło się to tylko dwa razy tego samego dnia. Po raz drugi o nic nie prosiłem. „

„Będzie mnie to obciążało do końca mojego życia…” powiedział Tehiura.

Więc Teheiura został zdyskwalifikowany z gry, a werdykt jest nieodwołalny. „Ja prawie…”Poszukiwacz przygód dodany podczas sesji wideo wyrzutów sumienia. „ma bazę”– wyszeptał Dennis Bruniart. „ma bazę”Poszukiwacz przygód posłusznie powtórzył. „do moralności” Ko Lanta ! »Dennis Bruniart dodał poważnym tonem. Jeśli chodzi o atmosferę, to w końcu nie byliśmy daleko od wielkich procesów stalinowskich. „Będzie mnie to obciążało do końca życia…”, również uznał za stosowne dodać Papeete, jakby zabił członka własnego plemienia, aby zdobyć kawałek manioku (Przypominam, że mówimy tylko o steku i frytkach połykanych po cichu.)

Uderzenie łodzi – Deliveroo

Prawdziwa zbrodnia Tehiory? Pokaż przestarzałą fantazję o dostawie do domu w serialu, którego wiarygodność opiera się na estetyce Robinsona Crusoe. Innymi słowy, aby usunąć z ekranu wszechobecną cywilizację i jej fantazję o byciu w pełni dostępnym na wszystko, w grze, z której uwielbiasz udawać, że możesz uciec. „To nie dlatego, że prosiłeś wieczorem o 3 małe serki, że nie jesteś dobrym poszukiwaczem przygód, jesteś odważny na siebie”sarkastycznie na Twitterze Axel Moin.

READ  LGBT Niemcy vs Węgry Orban: remis

Za tym żartem jest niewątpliwie coś głębszego. Jeśli prawdziwym celem gry jest przetrwanie, wszystkie środki są naprawdę dobre, aby utrzymać fizyczne i umysłowe zdolności. W przetrwaniu nie ma wyższej zasady niż ta, która mówi, że trzeba zrobić wszystko, co w jej mocy, aby się zachować. Z głębokiego, „moralnego” punktu widzenia gry, akcja kajakarstwa-deliveroo jest bez wątpienia hitem.

Masz 34,45% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.