Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aby zbudować swój metaverse, Facebook stworzy 10 000 miejsc pracy w Europie

Sieć społecznościowa ogłosiła pięcioletni plan zatrudnienia do kolejnego dużego projektu technologicznego.

Mark Zuckerberg ogłosił to z wielką pompą tego lata. Nowym celem Facebooka jest zbudowanie „metawersu”, platformy łączności internetowej, która zastąpi smartfon w ciągu dziesięciu lat. Ten termin z science fiction odnosi się do wirtualnego świata, do którego można uzyskać dostęp za pomocą okularów wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości, w którym internauta może komunikować się, bawić, pracować i zarabiać pieniądze w inny sposób…

W USA nad tym długoterminowym projektem pracuje 10 000 pracowników Facebooka za pośrednictwem oddziałów zajmujących się wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością. Amerykańska grupa zamierza podwoić tę liczbę i ogłasza w poniedziałek plan stworzenia 10 000 miejsc pracy w Europie, rozłożony na najbliższe pięć lat. „Będą to wysoko wykwalifikowane profile, takie jak inżynierowie, programiści, badacze i menedżerowie produktów”., wyjaśnia figaro Laurent Soleil, dyrektor Facebooka we Francji. Nominacje zostaną podzielone między Francję, Irlandię, Hiszpanię, Włochy, Niemcy, Holandię i Polskę, ale liczba zadań przydzielonych do każdego kraju nie została jeszcze ustalona. Kolejna niewiadoma: przygotowanie projektu pomiędzy zespołami amerykańskimi i europejskimi. Czy każdy kontynent będzie pracował nad bardzo specyficznymi aspektami technicznymi? Jest jeszcze za wcześnie, żeby to stwierdzić.

Dyskusje trwają w Brukseli

Dla Laurenta Soleila, „To świetna wiadomość dla Unii Europejskiej. Facebook wysyła mocny sygnał: Europa ma swoje miejsce w innowacjach technologicznych. Obserwujemy silne przyspieszenie inwestycji w startupy na kontynencie i chcemy uczestniczyć w tym ruchu, tworząc efekt mnożnikowy na cały ekosystem.”

Dyrektor Facebook France bierze na przykład stworzenie w 2015 roku w Paris of Fair, laboratorium Facebooka poświęconego badaniom nad sztuczną inteligencją. Targi współpracują z 17 francuskimi uniwersytetami i 10 ośrodkami badawczymi. Metaverse zasili również ekosystem”, ze start-upami i firmami, które będą dostarczać wciągające treści lub pomagać projektować urządzenia łączące się z tym równoległym wszechświatem. Nasze partnerstwo z francusko-włoską firmą EssilorLuxottica w celu produkcji Ray-Ban Stories (Ray-Ban jest wyposażony w aparaty do nagrywania filmów i robienia zdjęć, przyp. red.) To pierwszy krok w kierunku inteligentniejszych okularów., nieprzerwany.

READ  Analiza udziału w rynku dla firm i segmentów branży rozrywkowej (2022-2031) | Sieci rozrywkowe DNA, marketing wydarzeń, kluczowe wydarzenia

Ogłoszenie utworzenia 10 000 miejsc pracy pojawia się w czasie, gdy europejskie władze pracują nad kilkoma tekstami, które będą miały istotny wpływ na działalność Facebooka. Dzięki ustawie o usługach cyfrowych i ustawie o rynkach cyfrowych Bruksela chce nałożyć na gigantów technologicznych nowe obowiązki w zakresie przejrzystości, ale także zmienić przepisy prawa konkurencji, aby lepiej je regulować.

Czy powinniśmy postrzegać tę masową zapowiedź inwestycji jako próbę stłumienia entuzjazmu prawodawców w Brukseli? „Nie ma związku między tymi dwoma plikami”, Laurent Soleil odmawia. „Debata na temat regulacji technologii jest stara i my też się za nią opowiadamy. W przypadku projektu Metaverse od kilku miesięcy wspomina o tym wewnętrznie Mark Zuckerberg. Jest to część naszych dalszych działań w rozszerzonej rzeczywistości i jest długoterminowe zaangażowanie grupy”. Co przypomina nam, że tworzy bezpośrednie i pośrednie miejsca pracy w Europie”., mówi członek Komisji Europejskiej. Ale to nie odwróci naszej uwagi od naszej drogi. Będziemy czujni, aby nie zniekształcać naszych tekstów. „

Według ankiety przeprowadzonej przez Washington PostFacebook ma nadzieję, że jego ambitne plany dotyczące metaverse pomogą ożywić publiczny wizerunek firmy, nadszarpnięty licznymi skandalami. Tymczasem grupa Marka Zuckerberga podwaja obietnice dobrej woli, podczas gdy jej plany budowy przyszłości Internetu są już pełne przeciwników firmy. Żadna firma nie będzie właścicielem i operatorem Metaverse., Facebook napisał w komunikacie prasowym potwierdzającym, że ten projekt będzie zbiorowy i będzie obejmował decydentów.

Zobacz też – Wciągająca i niebezpieczna dla demokracji… Sygnalista wzywa Kongres do lepszej regulacji Facebooka