Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone kupują 500 milionów dawek od firmy Pfizer / BioNTech, aby przekazać je innym krajom

Szczepienia: Waszyngton kupuje 500 milionów dawek od firmy Pfizer, aby przekazać je innym krajom (archiwum) – Francisco Seco / AP / SIPA

Zjednoczone państwo Kupi 500 milionów dawek szczepionek przeciwko
COVID-19 Od Pfizer / BioNTech do darowizn do innych krajów, New York Timesi
Washington Post.

Prezydent USA Joe Biden Informacja ta ma zostać ogłoszona na szczycie G7 w tym tygodniu, według Washington Post, który zacytował trzy osoby zaznajomione z tą sprawą.

Zapytany przed wyjazdem do Anglii, prezydent USA zdawał się sugerować ogłoszenie w środę. Zapytany, czy ma strategię dystrybucji szczepionek na całym świecie, odpowiedział: „Mam jedną i ogłoszę ją”.

W tym roku rozdano 200 milionów dawek

Dla mnie New York TimesPierwsze 200 milionów dawek zostanie rozprowadzonych w tym roku, a kolejne 300 milionów w przyszłym. Stany Zjednoczone znalazły się w ostatnich miesiącach pod ostrzałem za opóźnienie udostępniania swoich szczepionek reszcie świata. Ale teraz Biały Dom stara się odgrywać rolę lidera w tej kwestii.

Stany Zjednoczone ogłosiły już, że do końca czerwca przekażą 80 milionów dawek szczepionek na COVID-19 za granicę. Na początku tego miesiąca Waszyngton powiedział, że 75% tych dawek zostanie rozprowadzonych za pośrednictwem programu Covax Participation Scheme, który został stworzony, aby zapewnić sprawiedliwą dystrybucję szczepionek, zwłaszcza w krajach o niskich dochodach.

READ  Waszyngton bada nowe przypadki