Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NA ŻYWO – Restauracje, kina, siłownie… D-Day na drugą fazę dedefinicji

Godzina policyjna opóźniona do 23:00: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych publikuje nowy egzemplarz zaświadczenia o podróży

Jeszcze dwie godziny wolności: W środy godzina policyjna zaczyna się od 21:00 do 23:00. Aby podróżować nocą do 6 rano, zawsze będziesz potrzebować pogardy: możesz ją pobrać Na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Parlament Europejski daje ostateczne zielone światło certyfikacji Covid

W środę eurodeputowani dali ostatnie zielone światło europejskiej certyfikacji cyfrowej Covid-19, która ma na celu ułatwienie podróżowania tego lata w obrębie Unii Europejskiej, a teraz od krajów zależy wdrożenie jej do 1 lipca.

Lors d’un vote mardi dont le résultat a été dévoilé mercredi, les eurodéputés, dont au moins la moitié sont présents in Strasbourg, tandis que les autres ont voté à distance, ont adopté pour, parvoix 12 miesięcy. 93 głosowało przeciw, a 51 wstrzymało się od głosu.

Certyfikaty te potwierdzają, że dana osoba została zaszczepiona przeciwko Covid-19, uzyskała wynik negatywny lub jest uodporniona po zakażeniu. Wydawane są bezpłatnie, w formie cyfrowej lub papierowej, i powinny umożliwić uniknięcie przeprowadzania kwarantanny w krajach docelowych.

„Jesteśmy tam”: Emmanuel Macron świętuje drugą fazę dekonstrukcji

Emmanuel Macron z zadowoleniem przyjmuje drugą fazę demontażu, która wejdzie w życie w środę. „Jesteśmy tam” – zachwyca się Prezydent RP na swoim koncie na Twitterze. „Usiądź przy stole w restauracji. Odwróć się od przedstawienia. Trzęsąc się zgodnie na trybunach. Wracaj do pokoju… Tak bardzo tęskniliśmy za tym życiem!”

Australia: Koniec krosien zabezpieczających w Melbourne

Powstrzymywanie Melbourne, drugiego co do wielkości miasta Australii, zakończy się w czwartek na krótko przed północą, władze uważają, że przestrzeganie środków ograniczających pomogło w ograniczeniu epidemii Covid-19. We wtorek odnotowano jeden nowy przypadek infekcji.

„To dobry dzień. Każdy może być dumny z tego, co osiągnęliśmy” – powiedział James Merlino, pełniący obowiązki premiera Victorii. „Mais nous savons que nous n’en avons pas encore fini et, tant que la vaccine ne sera pas généralisée dans tout l’Etat de Victoria et dans tout le pays, le virus sera toujours parmi nous”, at-il mis warning

Jednak mieszkańcy Melbourne nie będą mogli przemieszczać się dalej niż 25 kilometrów od swoich domów ani przyjmować gości. Może jednak pomieścić więcej niż dziesięć osób na zewnątrz. Szkoły, kawiarnie i salony piękności zostaną ponownie otwarte, a siłownie i kluby nocne pozostaną zamknięte przez co najmniej dodatkowy tydzień.

READ  Bill Gates i jego żona Melinda ogłosili rozwód

Kluby nocne: w kierunku ponownego otwarcia 2 lipca?

Kiedy ponownie zostaną otwarte kluby nocne? Tak więc w ten wtorek Emmanuel Macron ustalił datę z właścicielami nocnych klubów na 21 czerwcaJego otoczenie szybko wyjaśniło, że nie jest to data ponownego otwarcia, ale „punkt przeglądowy zaplanowany na ten dzień”.

Według informacji BFM Business, specjaliści z branży przygotowują się do ponownego otwarcia w piątek, 2 lipca. Percy nie potwierdza tej daty, ale zamierza ponownie otworzyć „tak szybko, jak to możliwe” i „od początku lata”, po ostatniej fazie demontażu zaplanowanej na 30 czerwca.

Belgia też demontuje, ale z detektorami CO2

Belgia upada. Premier Alexandre de Croo zapowiedział w piątek, że kawiarnie i restauracje od środy będą mogły obsługiwać swoich klientów w pomieszczeniach, dzięki postępom poczynionym w walce z pandemią.

Zapowiedział także wydłużenie godzin pracy. Zakłady będą teraz mogły otwierać swoje drzwi rano od 5 rano do 23:30. Po prawie siedmiu miesiącach zamknięcia, został ponownie otwarty 8 maja na warunkach, tylko na balkonie.

Z niewielką różnicą spopularyzują się, w przeciwieństwie do Francji, czujniki dwutlenku węgla do sprawdzania dobrej wentylacji budynków.

Szczepienia młodzieży: komisja etyki „żałuje” szybkiego podejmowania decyzji

Narodowa Komisja Etyki (CCNE) „żałuje, że decyzje” o szczepieniu nastolatków przeciwko Covid-19 zostały „podjęte tak szybko”, w kontekście spadku pandemii.

„Czy istnieje pilna potrzeba rozpoczęcia szczepień teraz, kiedy wiele wskaźników jest zielonych, a początek roku szkolnego we wrześniu może być początkiem kampanii?” Poproś organ doradczy o zgłoszenie. Komunikat prasowy towarzyszący jej opinii w tym zakresie.

Rząd ogłosił 2 czerwca, że ​​młodzi ludzie w wieku 12-18 lat mogą być szczepieni od 15 czerwca.

W swojej opinii CCNE uważa, że ​​jeśli indywidualne korzyści ze szczepienia są „ograniczone do zdrowia fizycznego” (ostre formy infekcji są bardzo rzadkie u dzieci poniżej 18 roku życia), to „konsekwencje epidemii dla zdrowia psychicznego i psychicznego” zdrowie psychiczne dzieci, zwłaszcza młodzieży, jest głębokie i możliwie trwałe” .

READ  Niezwykłe - smoczki do testowania dzieci na COVID-19

Dodaje, że jest „mało prawdopodobne”, aby cel odporności stada, która wymaga szczepienia od 80% do 85% populacji, „można było osiągnąć jedynie poprzez szczepienie dorosłych”. Ale „Czy etyczne jest pociąganie nieletnich do odpowiedzialności, pod względem zbiorowych korzyści, za odmowę szczepienia (lub trudności w dostępie) przez część dorosłej populacji?”

W Nantes sportowcy przychodzą od 6 rano, aby ponownie otworzyć hale

Po prawie ośmiu miesiącach przerwy niektórzy sportowcy nie tracili czasu w środę: naszemu dziennikarzowi Cedricowi Fishowi udało się wziąć udział w bardzo wczesnej porannej sesji w siłowni w Nantes (Loire Atlantic), gdzie przyszło około trzydziestu osób. Otwiera się o 6 rano 6

Cel: „Aby mieć maksymalną zabawę, ćwicz, trochę oczyść umysł i rozpocznij dzień” – podsumowuje trener sportu, Jonathan.

Castex świętuje „specjalny dzień” na Rungis Market, jednym z „symbolów zdrowienia”

„Kawa to życie!” Jean Castex świętuje nową fazę dekonstrukcji wycieczką do Rungis Market (Val-de-Marne), która jest również okazją do udzielenia wsparcia Laurentowi Saint-Martinowi, kandydatowi LaREM na region w Ile-de-France.

– To wciąż wyjątkowy dzień – skomentował premier po swoim przybyciu. „Ważne jest, abyś przyjechał zobaczyć Rungis i wszystkich, którzy tam pracują. Runges to struktura, która nigdy nie przestała działać i karmić Francuzów od początku pandemii. Jest to również symbol zdrowienia”.

Aurélie Casse przecina Paryż: Śledź transmisję na żywo w BFMTV o 21:00.

To jedna z głównych zmian tego dnia: do końca będziemy mogli cieszyć się ostatnimi promieniami słońca, bo godzina policyjna, która do tej pory była ustalona na 21:00, minie dopiero o 23:00. Tego pierwszego wieczoru Aurélie Casse przemierza ulice Paryża: można ją oglądać na żywo w BFMTV od 21:00.

Aurélie Casse podróżuje przez Paryż, aby uczcić nową fazę dekontaminacji, 9 czerwca 2021 roku.
Aurélie Casse podróżuje przez Paryż, aby zaznaczyć nową fazę dekonstrukcji, 9 czerwca 2021 r. © BFMTV

READ  Izraelczyk, który przeżył, wypisany z oddziału intensywnej terapii

Trwa powolny spadek liczby szpitali

Według danych opublikowanych we wtorek przez Public Health France liczba pacjentów z Covid-19 nadal stopniowo spada w szpitalach we Francji. Obecnie we francuskich szpitalach przyjęto 13 984 pacjentów z Covid-19, w tym 405 w ciągu ostatnich 24 godzin. Było ich 14 323 dzień wcześniej i 16 088 tydzień wcześniej.

Presja maleje również na oddziałach intensywnej terapii, gdzie leczone są najcięższe przypadki: leczy się 2394 pacjentów, z których 106 jest nowych, w porównaniu do 2472 dzień wcześniej i 2825 tydzień temu.

A liczba obrażeń sięgnęła 6018 potwierdzonych przypadków w ciągu 24 godzin. Le taux de positivité sur les sept derniers jours, soit le rapport entre le nombre de personnes testées positives et le nombre total de personnes testées, ressort en baisse à 2,3% contre 2,4% lundi i 3,1% w ciągu tygodnia.

Restauracje, kina, siłownie… co się zmieni w środę?

Wznawianie sportów halowych lub pływanie na krytym basenie, delektowanie się kawą w domu, jeśli pada deszcz lub gra w kręgle… Wszystko to jest możliwe ponownie w tę środę we Francji, po siedmiu miesiącach niedostatku z powodu epidemii Covid-19.

Kawiarnie i restauracje mogą ponownie pomieścić publiczność w pomieszczeniach, przy 50% ich pojemności, dzięki czemu wiele małych placówek, które nie mają balkonu lub są niewystarczające, mogą być ponownie otwarte, aby były opłacalne. W biurze praca zdalna jest wygodna, podobnie jak zasady obowiązujące w stołówkach i picie z kolegami.

Na tym wykresie podsumowujemy główne zmiany.

Do czego masz prawo w nowej fazie demontażu, 9 czerwca 2021 r.
Do czego masz prawo w nowej fazie deregulacji, 9 czerwca 2021 r. © BFMTV

D-Day dla nowej fazy dedefinicji

Witam wszystkich i witamy w nowej transmisji na żywo poświęconej pandemii Covid-19. To D-Day: W tę środę rozpoczyna się nowy etap dekonstrukcji, w szczególności ponowne otwieranie jadalni i sal gimnastycznych, zwiększenie skali w miejscach kultury lub przesunięcie godziny policyjnej, która trwa od 21:00 do 23:00.