Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stadion jest pełny na finały na Wimbledonie, 40 000 widzów na Wembley pod koniec Euro

Brytyjski rząd ogłosił w poniedziałek, że finały Wimbledonu odbędą się przed pełnym stadionem i że Wembley pozwoli 40 000 kibiców gościć w ostatnich czterech meczach Mistrzostw Europy 2020 zaplanowanych na stadionie w Londynie.

Decyzja wpisuje się w pragnienie władz brytyjskich zorganizowania do 20 eksperymentalnych imprez sportowych i rozrywkowych.

Ostatnie etapy planu demontażu zostały opóźnione o cztery tygodnie, do 19 lipca, ze względu na wzrost liczby przypadków związanych z Covid-19 typu Delta, ale mimo to finały kobiet i mężczyzn Wimbledonu 10 i 11 lipca będą móc liczyć na Pełna ciąża. Turniej rozpocznie się 28 czerwca.

W piłce nożnej wyjątkowym wydarzeniem dla 15. będzie 16. runda Euro 2020, zaplanowana na Wembley 29 czerwca, a także półfinał i finał przed w połowie zapełnionym stadionem na oczach 40 tysięcy widzów. ludzie. miesięcy.

Chcemy wyraźniej zobaczyć, w jaki sposób możemy bezpiecznie i na zawsze otwierać wszystkie ważne wydarzenia dla publiczności.Minister stanu ds. kultury Oliver Dowden powiedział.W ramach naszego programu badania wydarzeń na początku lata duże tłumy będą mogły uczestniczyć w ograniczonej liczbie ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Angielskie mecze Euro 2020 zostały już uwzględnione w programie badawczym i potrwają do 29 czerwca przed tłumem liczącym 22 500 osób, czyli 25% pojemności stadionu narodowego.

READ  Eurowizja Junior: Zawody odbędą się 19 grudnia w Paryżu