Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stade Montois bez Gajion, Cedaro, Wakaya czy Desaubies przeciwko Provence

Napisane przez Lohana Benayatiego

Kilku graczy, którzy zostali na odpoczynek przeciwko Oyonnax, walczy o miejsce w grupie przeciwko Aixois w piątek, 3 lutego (19:30). Mecz, którego przegapią Gajeon i Bento, z ich wyborami, ale także Lalan, Cedaro, Hazard, Wakaya, Desubis i Netofi kontuzjowani.

Osiem dni po jego „skończeniu” w parku niekwestionowanego lidera Oyonnaxa (25-26), Stade Montois powróci na swój macierzysty stadion Bonifacego na powitanie Provence Rugby w ten piątek (19:30). Kilku pozostałych graczy wraca na odpoczynek przed podróżą do Al Ain: Romain Laterade, Nicolas Garrault, Willy du Plessis i Caminelli Rasaco awansują o miejsce w grupie 23 przeciwko Exoa.

L’infirmerie, elle, désemplit progression: William Wavrin (ischio-jambiers), Martin Doan (mollet), Misaele Petero (mollet), Jose Luis Gonzalez (dos) et Ambrose Curtis (dos) ont tous retrouvé le chemin de l’entraînement w tym tygodniu.

Ośmiu jest nieobecnych

W niedostępnym promieniu tylko Wham Naitovi był obecny na Plaine des Jeux w tym tygodniu: skrzydłowy z Fidżi, który od października jest kontuzjowany w ramieniu, jest w fazie powrotu do zdrowia i miejmy nadzieję, że będzie w nadchodzących tygodniach. Pilar Gheorghe Jagione (Rumunia) i Simão Bento (Portugalia) zostali powołani w trzech czwartych przez swoje drużyny do pierwszego dnia mistrzostw Rugby Europe 2023 w sobotę (Rumunia-Polska i Portugalia-Belgia).

Filar Mattéo Lalanne (kolano), druga linia Leandro Cedaro (grypa) i Baptiste Hzard (lumbago), trzy czwarte Nacani Wakaya (łydka) i Simon Desaubies (kostka) również będą nieobecni, aby otrzymać Aixois, przeciwko któremu będą żółto-czarni celuj w ósme podanie Prosto na Pro D2 w piątek.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio: wyniki dla wszystkich Francuzów Środa, 28 lipca 28