Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stade Montois bez Gajion, Cedaro, Wakaya czy Desaubies przeciwko Provence

Stade Montois bez Gajion, Cedaro, Wakaya czy Desaubies przeciwko Provence

Napisane przez Lohana Benayatiego

Kilku graczy, którzy zostali na odpoczynek przeciwko Oyonnax, walczy o miejsce w grupie przeciwko Aixois w piątek, 3 lutego (19:30). Mecz, którego przegapią Gajeon i Bento, z ich wyborami, ale także Lalan, Cedaro, Hazard, Wakaya, Desubis i Netofi kontuzjowani.

Osiem dni po jego „skończeniu” w parku niekwestionowanego lidera Oyonnaxa (25-26), Stade Montois powróci na swój macierzysty stadion Bonifacego na powitanie Provence Rugby w ten piątek (19:30). Kilku pozostałych graczy wraca na odpoczynek przed podróżą do Al Ain: Romain Laterade, Nicolas Garrault, Willy du Plessis i Caminelli Rasaco awansują o miejsce w grupie 23 przeciwko Exoa.

L’infirmerie, elle, désemplit progression: William Wavrin (ischio-jambiers), Martin Doan (mollet), Misaele Petero (mollet), Jose Luis Gonzalez (dos) et Ambrose Curtis (dos) ont tous retrouvé le chemin de l’entraînement w tym tygodniu.

Ośmiu jest nieobecnych

W niedostępnym promieniu tylko Wham Naitovi był obecny na Plaine des Jeux w tym tygodniu: skrzydłowy z Fidżi, który od października jest kontuzjowany w ramieniu, jest w fazie powrotu do zdrowia i miejmy nadzieję, że będzie w nadchodzących tygodniach. Pilar Gheorghe Jagione (Rumunia) i Simão Bento (Portugalia) zostali powołani w trzech czwartych przez swoje drużyny do pierwszego dnia mistrzostw Rugby Europe 2023 w sobotę (Rumunia-Polska i Portugalia-Belgia).

Filar Mattéo Lalanne (kolano), druga linia Leandro Cedaro (grypa) i Baptiste Hzard (lumbago), trzy czwarte Nacani Wakaya (łydka) i Simon Desaubies (kostka) również będą nieobecni, aby otrzymać Aixois, przeciwko któremu będą żółto-czarni celuj w ósme podanie Prosto na Pro D2 w piątek.

READ  Pół miliona Polaków w Warszawie przeciwko rządowi