Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Puchar Davisa: Liban wystawił Ukrainę na próbę

Puchar Davisa: Liban wystawił Ukrainę na próbę

Oczekuje się, że misja będzie bardzo wrażliwa. W piątek i sobotę libański tenisista zmierzy się z reprezentacją Ukrainy w pierwszych meczach Grupy Światowej I Pucharu Davisa na kortach „Hala Teniswa Aquaite” w Lesznie (Polska).

W piątek i sobotę Liban zmierzy się z Ukrainą w meczu barażowym o grupę A Pucharu Davisa. Cel jest jasny: dostać się do pierwszej światowej grupy, zadanie nie wydaje się niemożliwe, nawet jeśli formacja ukraińska ma niewielką przewagę w rozwoju niemal u siebie, aż do granicy Polski i Ukrainy.

Z tej okazji Fadi Youssef, kapitan libańskiej drużyny Pucharu Davisa, wezwał Benjamina Hassana (ATP 325), Hadiego Habiba (ATP 424) i Hassana Ibrahima.

Ze swojej strony nowy kapitan Ukrainy Orest Tereshuk, który zastąpił legendarnego Andrieja Miedwiediewa, odwołał Aleksandra Owczarenkę (ATP 378), Władysława Orłowa (ATP 387), Wiaczesława Bielińskiego (ATP 619), Ilję Biełoborodkę (ATP 832) i Władysława . Manafow (ATP 142, gra podwójna).

Przypomnijmy, że czołowy rozstawiony Libańczyk, Benjamin Hassan, urodzony w Merzig w 1995 roku, gra dla Niemiec na torze ATP, ale od kilku lat broni barw rodzinnego kraju swoich rodziców w Pucharze Davisa.

„Przygotowania są doskonałe”, powiedział Benjamin Hassan. To jest Bejrut. „Szczególnie staram się trzymać razem w piątek, ponieważ wychodzę z trudnego okresu z wieloma meczami w nogach” – dodaje. I potwierdza: „Właśnie przeszedłem przez kilka turniejów z rzędu: w Dubaju, Tajlandii i Kuwejcie, ale myślę, że jestem gotowy. W 2022 roku zdobyłem dużo doświadczenia”. „Znam dobrze naszych ukraińskich przeciwników, chociaż nigdy wcześniej z nimi nie grałem. Będzie fajnie i najlepsi mogą wygrać. Jestem jednak przekonany, że mamy duże szanse na dobry wynik, zwłaszcza od tamtego czasu. Liban i Ukraina są bardzo blisko siebie w rankingach ATP zawodowcy […]. Wiesz, w tenisie są dni, kiedy jesteś w świetnej formie, a inne nie. Pewne jest, że damy z siebie wszystko” – podsumowuje numer libański 1.

READ  Kanada jest o krok od kwalifikacji olimpijskich

W piątkowym meczu otwarcia w Lesznie Benjamin Hasan zmierzy się z Ukraińcem Władysławem Orłowem.

O drugie miejsce zmierzy się z drugim rozstawionym Libańczykiem Hadi Habibem Alexandrem Ovcharenko (ATP 378).H Prosty program na piątek. Dla przypomnienia Hadi Habib urodził się i mieszka w Houston (Teksas). Po studiach na Texas A&M University, gdzie awansował w maju 2021 roku, ten wspaniały praworęczny mężczyzna jest teraz oddany tenisowi.


Historia Libanu w Pucharze Davisa

Drużyna Libanu w Pucharze Davisa po raz pierwszy rozegrała te zawody w 1957 roku, kiedy w Bejrucie gościła Nową Zelandię. Pokonany 0:5, zmierzył się także z Kolumbią w 1959, Finlandią w 1962 i Egiptem w 1963. Ponownie pojawił się w 1969 i rozegrał jeszcze cztery spotkania do 1974, nie znajdując drogi do sukcesu. Libańska wojna domowa doprowadziła do wycofania się zespołu na kilka lat.

Wybór libański naprawdę powrócił w 1992 roku, kiedy dołączył do trzeciej dywizji azjatyckiej. W 1997 roku zespół, który oparł się na profesjonalnym duecie Ali Hamadeh i Gesham Zaetini, awansował do pierwszej ligi i pozostał tam przez trzy lata, po czym wrócił do niej ponownie w 2002 roku. Liban odbił się w 2018 roku, podpisując serię ośmiu kolejnych zwycięstwa pod wodzą Benjamina Hassana i Hadi Habiba pokonały Tajwan, Hongkong i Tajlandię. Po powrocie do grupy A drużyna przegrała z Uzbekistanem w 2019 roku, ale ponownie wyeliminowała Tajlandię w barażach w 2020 roku.

W marcu 2022 Liban przegrał ze Szwajcarią, co zaowocowało spadkiem do II Grupy Światowej. Z drugiej strony Liban pokonał we wrześniu Monako i wrócił do pierwszej światowej grupy.

W każdym razie dobrze ułożone

Liban z pewnością nie ma reputacji wielkiego tenisowego narodu, ale kraj cedrów wciąż zajmuje szóste miejsce za Ukrainą w światowej hierarchii. Mała różnica! W kraju rozdartym przez nieustanny i niszczycielski kryzys gospodarczy od 2019 roku, libański sport nie został oszczędzony. Ponadto Libańska Federacja Tenisowa praktycznie nie ma sponsorów. Pieniądze pochodzą głównie z prywatnej kieszeni prezesa federacji, Olivera Faisala. Dlatego nie dziwi już fakt, że wiele młodych talentów wyjeżdża z kraju, aby doskonalić swoje umiejętności gdzie indziej. Ci „emigranci” krystalizują największe nadzieje Libanu. Skrzyżowane palce…

READ  Tour of Spain 2021 - NA ŻYWO - Wyniki - Powrót do pracy - Informacje sportowe - Narciarstwo

Zapisz się do naszego newslettera