Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chelsea rozbija bank, wzburzona Premier League, względny wpływ na mundial… Informacje do zapamiętania z zimowego okienka transferowego

Chelsea rozbija bank, wzburzona Premier League, względny wpływ na mundial… Informacje do zapamiętania z zimowego okienka transferowego

Rynek transferowy zamknął swoje podwoje we wtorek, kończąc styczeń pełen plotek i naznaczony zakupami dla angielskich klubów, zwłaszcza Chelsea.

Europejskie kluby mają czas do północy we wtorek 31 stycznia na dokonanie ostatnich zimowych zmian. Jak co roku, na rozstrzygnięcie pilnych spraw musieliśmy czekać do ostatniej chwili. W czasie obliczeń będziemy szczególnie pamiętać nadpobudliwą Chelsea, która po i tak znakomitym lecie dodała sześciu zawodników do swojej kadry.

Chelsea zmiażdżyła rynek

Na początku XXI wieku, kiedy klub kupił Roman Abramowicz, Blues zyskał reputację bardzo aktywnych na rynku transferowym. Odejście kontrowersyjnego rosyjskiego miliardera niczego nie zmieniło, wręcz przeciwnie. Nowy „człowiek prowadzący”, Todd Bohle, zeszłego lata całkowicie zdenerwował oblicze swojego zespołu przybyciem Raheema Sterlinga, Wesleya Fofany, Kalidou Koulibaly, Marca Cucurelli, Denisa Zakarii, a nawet Pierre-Emericka Aubameyanga.

Tej zimy siedmiu kolejnych graczy osiedliło się w Londynie w styczniu. Przybycie ukraińskiego samorodka Mychajło Mudryka od dawna wydawało się, że nadeszła zima. Według komunikatu prasowego Szachtara Donieck, jego macierzystego klubu, transfer został sfinalizowany w pewnej kwocie „70 milionów euro” jeszcze „30 milionów premii”. Jednak do tego potencjalnego 100 mln euro dodano pożyczkę na spłatę reprezentanta Portugalii Joao Felixa (Atletico Madryt) oraz zakupy innych obiecujących młodych zawodników: Noni Madueki (PSV), David Datro Fofana (Molde), Andre Santos (Vasco da Gama) reprezentant Francuz Benoit Badiachel (Monako). I ostatnia uwaga pozostanie najważniejsza: podpisanie kontraktu z argentyńskim pomocnikiem na mundialu, Enzo Fernandezem, w ostatnich minutach okienka transferowego, na największą transakcję w historii angielskiej Premier League.

Losy skrzyżowały się dla tabletu Mondial

Cody Gakbou, Sofiane Amrabat, Azzedine Onahi, Dominik Levakovic… Nie wszyscy zawodnicy, których spodziewaliśmy się ujrzeć w nowych, bardziej luksusowych barwach, wykorzystali fantastyczny mundial, aby zmienić krajobraz. Pierwsze miasto miało spadek, przechodząc z holenderskiego Eindhoven do Liverpoolu w angielskiej Premier League. Transfer został ogłoszony przez angielski klub na cztery dni przed otwarciem okienka transferowego 28 grudnia.

READ  ATP - Gaston jest w słabej formie w połowie wyścigu po przegranej z Mussettim (4-3, 4-3, 2-4, 3-4, 4-2).

Krążyło wiele plotek, ale dopiero w ostatnich godzinach Azzedine Unahi naśladował go, a tym samym Enzo Fernandez dołączył do Chelsea. Marokański pomocnik opuścił Angers, aby zostać we Francji, podczas gdy Akbar był widziany w Olympique Marsylia. Mniej młody, ale wyróżniający się w Katarze Holender Wout Weghorst zastąpił Cristiano Ronaldo w Manchesterze United, a Chorwatka Diane Lovren wróciła do Lyonu.

Ligue 1 wstała późno… a nawet za późno

Ostatnie godziny zimowego jarmarku we Francji były ofensywne, a Paris Saint-Germain nie było głównym inicjatorem. Po rekrutacji Rusłana Malinowskiego i Azzedine’a Onahi, Marsylia zakończyła ambitny miesiąc w styczniu przybyciem obiecującego portugalskiego napastnika Vitinhy z Bragi. Andy Delort wylądował w Nantes, swojej szóstej drużynie Ligue 1. Nice zastąpił go napastnikiem Lorient Teremem Mouffe. Nadszedł czas, aby walca z atakującymi. Rennes wypożyczyło Karla Toko Ekambiego, aby nadrobić długotrwałą nieobecność kontuzjowanego Martina Terriera. OL zareagował, rekrutując Szweda Amine Sarr (Heerenveen).

W drugą stronę o mistrzostwo Francji zaprosili Pablo Sarabia (Wolverhampton), Gerson (Flamingo) czy nawet Dango Ouattara (Bournemouth). Ze swojej strony Malu Justo spodziewał się, że w następnym okienku podpisze kontrakt z Chelsea, zanim wypożyczy go do OL do czerwca, aby dokończyć sezon w swoim klubie treningowym. Liga francuska nie będzie również znała Hakima Ziyecha, co pozostanie jednym z najbardziej niesamowitych przypadków ostatnich godzin okienka transferowego. Chelsea nie wysłała prawidłowych dokumentów do Professional Football League, aby umożliwić zatwierdzenie pożyczki Maroka do Paris Saint-Germain.