Sporty C3: Emery, specjalista, prowadzi Villarreal do zwycięstwa nad Manchesterem United

Gdańsk (Polska) – Pod koniec serii rzutów karnych bramkarzy Villarreala i trenera Unai Emery, który specjalizuje się w finałach Ligi Europejskiej, pokonali Manchester United (1: 1, 11-10 w rzutach karnych), w środę o północy Gdańsk.

Czerwone Diabły, które w dużej mierze dominowały przez większość meczu, mogą winić siebie i tym samym nie dać Monako bezpośredniego miejsca w fazie grupowej C1 w przyszłym sezonie.

Dla Emery jest czwarty z pięciu finałów, po hat-tricku w Sewilli (2014, 2015, 2016) i przegrał finał w 2019 z Arsenalem. Został pierwszym trenerem, który czterokrotnie wygrał ten puchar i zemścił się po nieudanych czarach w Paris Saint-Germain i Arsenalu.

Z drugiej strony dla Ole Gunnara Solskjaera porażka jest gorzka i nie umknie mu kilka pytań dotyczących zarządzania tym finałem.

Obiecał przed MAC trudny wybór dla swojego apartamentu między Paulem Pogbą, Masonem Greenwoodem i Marcusem Rashfordem.

Norweg pomyślał, że obejdzie impas, wypychając Francuza z powrotem na pozycję lewego pomocnika, którego tak nie lubił.

Jednak rozczarowujący występ Rashforda, który niewiele osiągnął, potwierdził jego brak zastępców na ławce rezerwowych, powracające zło, które w Czerwonych Diabłach musi być pilnie naprawione, jeśli chcą osiągnąć wyższe cele.

– Moreno ustanawia sobie rekord –

Pod nieobecność Harry’ego Maguire’a, kontuzji kostki, znamy również obronę Czerwonych Diabłów, ze słabym połączeniem Victora Lindelofa, Ericiem Baileyem.

Chociaż Anglicy w dużej mierze zdominowali pierwsze pół godziny, z Villarrealem w środku, ale jego ruchy ofensywne były kontrolowane, nie jest zaskakujące, że otwarcie punktacji nastąpiło nagle.

Dał wyjątkowo słabą obronę angielskiemu bramkarzowi, doskonały wyścig i odbicie, dotykając Gerrarda Moreno, poza zasięgiem Davida de Gea, dając pierwszeństwo Żółtemu (1: 0, 29).

To był 30. gol w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach dla hiszpańskiego napastnika, który dołączył do włoskiego Giuseppe Rossiego jako najlepszy reżyser w historii Walencji z 82 golami.

READ  Foot OL - OL: Trener Juninho, szokujący pomysł Leona! Olympique Lyonnais

Jeśli dyskusje zostaną następnie wyrównane do końca pierwszej połowy, otwarcie punktacji nie wystarczyło, aby zirytować United, jest on przyzwyczajony do gonienia za wynikiem.

W Premier League w tym sezonie stało się to 17 razy i 10 razy zakończyło się to wygraną, remisem i sześcioma porażkami.

– De Gea, smutny bohater –

Ponownie zaczęli szturmować bramkę przeciwnika i kopną piłkę z rzutu rożnego, ale Rashford złapał ją przy wejściu na pole, a obrońca wrócił do stóp Cavaniego, który musiał tylko pchnąć piłkę w plecy (1 nr -1, 55), po czym czekał przez długie sekundy przed magnetowidem.Francuski asystent i sędzia Clément Turpin zapewnia, że ​​nie był na spalonym, dopóki nie wybuchnie jego radość.

Decyzja ich menedżera, aby poczekać do pierwszej części dogrywki, aby dokonać pierwszej zmiany, nie pomogła. Kiedy Emery zaliczył ostatnie dwa w 88. minucie, United wyczerpali się daremną dominacją w drugiej połowie.

W dogrywce wyglądało na to, że Villarreal zadałby cios nokautujący, ale mówiono, że w meczu między dwoma zespołami nie będzie zwycięzcy po tym, jak pięć razy przegrali 0: 0 w poprzednich pięciu konfrontacjach.

Rzuty karne były nieskończone, ponieważ Jedenaście Hiszpanów pokonało Davida de Geę, który stracił ostatnie 36 rzutów karnych lub strzałów na bramkę.

Punkt kulminacyjny nieszczęścia dla bramkarza, który spędził pełen wydarzeń sezon, jego niezwykle miękki strzał na lewo od Grunimo Rulli został łatwo zmieniony, uniemożliwiając jego drużynie zdobycie pierwszego pucharu od 2017 roku.

To było zwycięstwo w Lidze Europejskiej na rozkaz Jose Mourinho. Jeśli chodzi o Villarreala, jego pierwszy poważny tytuł dałby mu miejsce w C1, zamiast w Lidze Europy. zasłużyć.