Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sport nietypowy – Teqball: sport coraz bardziej popularny

Zakrzywiony stół do tenisa stołowego. Na pierwszy rzut oka obiekt może zaskoczyć niejednego. Jednak konieczne jest uprawianie tenisa stołowego. W przeciwieństwie do zwykłego stołu do tenisa stołowego, stół teqball pozwala na grę w piłkę nożną lub siatkówkę. Ten sport został po raz pierwszy wprowadzony do publicznej wiadomości w 2014 roku na Węgrzech i od tego czasu popularność tego sportu wzrosła tak bardzo, że w 2018 roku we Francji utworzono Narodową Federację Teqballu (FNTEQ). W każdym razie piłkarz Mathieu Bodmer przed kompleksem sportowym w Esau zebrał wiele dzieci i nastolatków, którzy mogli wymienić się ze sportowcem kilka podań.

„Próbujemy trochę unowocześnić miasto, nadać mu dynamiczny wygląd i stąd zrodził się pomysł odrobiny animacji. [autour du teqball] Zobaczmy, jak został on odebrany przez mieszkańców” – powiedział konsultant DVG Lionel Giroud, zauważając, że inicjatywa została podniesiona wraz z gminą zeszłej wiosny przez Matteo Bodmera. jest to np. wyposażenie ogrodu Zamek posiada dwa lub dwa stoły. [de teqball] Ponieważ nasz sprzęt w ogrodzie zamkowym jest trochę stary, trochę staroświecki i to powinno go trochę wzmocnić. „

Dlatego obecność wielu nastolatków i dzieci cieszy burmistrza. Wśród nich w szczególności jest Munir, mieszkaniec miasta, który przyjechał ze swoim dziewięcioletnim synem Qaisem na spotkanie z byłym zawodowym piłkarzem. Ten ostatni przeszedł w szczególności przez Lusk, Olympique Lyonnais, Paris Saint-Germain, OGC Nice, Guingamp i Amiens. Podczas gdy ojciec, który przyjechał z synem, przyznaje, że nie zna się na teqballu, jego syn twierdzi, że zna ten sport, ale ma okazję tego dnia poćwiczyć go po raz pierwszy.

„To trudne”, mówi Case, ale docenia sportową dyscyplinę, ponieważ pozwala „na wiele rzeczy do zrobienia”. W rzeczywistości podczas imprezy niektórzy uczestnicy używali stołu Teqball do adaptacji piłki nożnej i siatkówki. „Musimy trochę dostosować zasady, strategie i inwestycje […]Lionel Giroud potwierdza. Zaletą tego urządzenia jest to, że pozwala również na trenowanie w każdym przypadku wielu sportów z piłką. „

READ  Kim jest Selow Balserik, nauczyciel tańca neoklasycznego w Essoar (Boys du Dome)?

Jego opinię podziela Matthew Bodmer. „Pozwala na pracę nad techniką, jest zabawna i interesująca”, mówi były zawodowy piłkarz o zaletach teqballa, co tłumaczy w szczególności entuzjazm związany z tym sportem. Ten ostatni rozgrywany jest jeden na jednego lub zespołowo.

28 maja 2021 r. komunikat prasowy Europejskich Komitetów Olimpijskich potwierdził, że teqball „włączy 15 dyscyplin już w programie Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie-Małopolsce” w Polsce. Drzwi się otworzą [à la promotion de la discipline] „,” Matthew Bodmer przypomina, że ​​mimo wszystko istnieją międzynarodowe zawody.