Sport | L1: Soczewka integruje swoje miejsce w delfinie, pokonując Reims

Lens – Lens umocnił swoje drugie miejsce, pokonując Reims (2-0) w piątek w dniu otwarcia dziewiątego dnia L1 w ciszy Stade Bollaert, która po wydarzeniach z połowy września przeżywała swoją drugą grę za zamkniętymi drzwiami noc. .

Sang et Or, który doprowadził do perfekcji spotkanie, wygrał bez dreszczy dzięki bramce Arnauda Kalimuendo (45 sp, 51) przeciwko Champenois, która została zmniejszona do dziesięciu przed przerwą po wykluczeniu byłego Hugo Ekitiké za niebezpieczną grę.

Po przegranej w zeszłym tygodniu ze Strasburgiem (1:0) w swoim pierwszym meczu bez kibiców gospodarzy, drużyna RCL tym razem nie jest zaskoczona w swoim ogródku i potwierdza świetny początek sezonu.

Tym samym zawodnicy Franka Hayesa, który zdobyli 18 punktów, wywierają presję na swoich piłkarzach, a zwłaszcza na Marsylii, która w niedzielę będzie miała trudną podróż do sąsiedniego Lille.

Od początku spotkania Organizacja Krwi i Złota zdominowała działalność, ale jak na ironię pierwszą pozycją był Reims, z młodym Eketiki (19 lat), którego w regionie wąsko poprzedził Fcondo Medina (piąte). Artesian odpowiedział szybko Kalimundo, którego mocny rzut rożny został zablokowany przez Predraga Rajkovica (16.).

Serbski bramkarz, który mimo kontroli Linsa nie był zbyt często wykorzystywany, zachował czujność, by po rzucie rożnym wykonać rzut rożny Przemysława Frankowskiego (42).

Po kilku minutach zakłopotanie ze strony Ikitiki było punktem zwrotnym w starciu: młody napastnik postawił nogę w twarz Kevinowi Danso, powodując rzut karny, który zmienił Kalimundo, zanim otrzymał logiczną czerwoną kartkę (1-0, 45). ).

Po powrocie z szatni, Sang i inni naciskali na obronę, a po szansach Cheicka Doucouré (47. pozycja) i Seko Fofany (49.), Kalimuendo podwoił się po imponującym otwarciu Floriana Sotoca (2:0, 51).

Wtedy Linswa był w stanie zakończyć mecz i mógł zwiększyć wynik dzięki Sotoce, który zatrzymał Rajkovica (59) lub Fofanę, która uderzyła wąsko (85), jego powrót do zdrowia.

READ  Lewandowski 4., Messi 2., Suarez 6.... 10 graczy, którzy strzelili najwięcej goli i asyst

RCL ma teraz nadzieję, że jego zapaleni fani będą mogli wrócić na stadion Bollaert-Delelis na kolejny mecz u siebie, który odbędzie się 24 października przeciwko Metz.

Po tym, jak trawnik został opanowany przez fanów w przerwie meczu w North Derby 18 września, komisja dyscyplinarna LFP usankcjonowała klub artezyjski na zamkniętej sesji, jako środek ostrożności, aby odbył co najmniej dwa spotkania w oczekiwaniu na ostateczną decyzję 6 października .