Sport | Indian Wells: Miedwiediew wyeliminowany, Tsitsipas ucierpiał, Monfils wyprzedził Zvereva

NOWY JORK – Wielkie zamieszanie na Indian Wells Masters 1000 w środę: Daniil Miedwiediew, drugi na świecie i ostatni zwycięzca US Open, został zwolniony w 1/8 finału, wyparty przez Bułgara Grigora Dimitrova (28), podczas gdy Stefanos Tsitsipas był podobno twardy – naciskał, by postawić go przed Alexem de Minaurem i żeby Gael Monfils, ostatni Francuz w wyścigu, nie mógł nic zrobić przeciwko Aleksandrowi Zverevowi.

Niemiec, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio i czwarty w ATP, bez problemu pokonał Monfils w dwóch setach (6-1, 6-3) i tylko w 61. minucie meczu.

„Nadal mam pracę, aby rozwinąć mój najlepszy mecz z najlepszym graczem na świecie. Jestem zadowolony z postępów, jakie poczyniłem w ciągu ostatnich miesięcy, ale chcę więcej” – powiedział Monfils na Twitterze po spotkaniu. gratulując poza tym „niesamowitej podróży” swojego przeciwnika.

Jeśli zdał, ten, który nigdy nie przegrał ze Zverevem w trzech spotkaniach, Monfils pozostaje w dobrej passie, z finałem szczególnie w Sofii, jego pierwszym w tym roku na początku października.

W ćwierćfinale Alexander Zverev zmierzy się z Amerykaninem Taylorem Fritzem (świat 39), włoskim napastnikiem Yannickiem Senerem (świat 14) 6-4, 6-3.

Jak ciężko było Tsitsipas, ostatniemu graczowi Rolanda Garrosa, który przegrał pierwszego seta, zanim wygrał drugą rundę w dogrywce! 23-latek ostatecznie wygrał 6-7 (3/7, 7-6 (7/3), 6-2) w maratonie 2:43 z 27. na świecie Australijczykiem.

– Miedwiediew „wyczerpany” –

Wielką niespodzianką tego dnia był Daniil Miedwiediew, drugi na świecie i zwycięzca ostatniego US Open.

Miejsce 1 w turnieju, Rosjanin, czołowy kandydat Grigor Dimitrov przegrał w trzech setach 4-6, 6-4, 6-3 po zaciekłej walce 2:14.

– Czułem się zmęczony podczas turnieju. Teraz, kiedy to się skończyło, mogę to powiedzieć. Mam wiele problemów fizycznych, które się pojawiły – powiedział Miedwiediew po meczu, nie precyzując, który z nich.

READ  Robert Lewandowski ocenia mundial 2022 z reprezentacją Polski

Solidny w pierwszym secie i prowadząc 4-1 w następnym, odszedł nagle i podwoił się na niewymuszonych błędach.

Bułgar wykorzystał to i wygrał mecz na swój pierwszy punkt w trzecim secie, po bardzo długim forhendzie Miedwiediewa.

A Rosjanin przewidział: „Jeśli nadal będzie grał w ten sposób, gdzie grał 4-1, wygra mistrzostwo”. „Zagrał drugą połowę meczu, jak nikt nie zrobił przeciwko mnie podczas US Open”.

W czwartek Dymitrow spotka się w ćwierćfinale z ostatnim zwycięzcą mistrzostw Miami, Polakiem Hubertem Hurkaczem (12. miejsce na świecie). Drużyna numer 8 wygrała wcześniej tego dnia z innym Rosjaninem, Aslanem Karatsevem, 6:1, 6:3, który znokautował Andrieja Rublowa w poprzedniej rundzie.

– 200e Sub Schwartzman –

Diego Schwartzman (15. gracz na świecie) również będzie świadkiem ćwierćfinału po pokonaniu Norwega Caspera Ruuda (10. na świecie), 6:3, 6:3.

To 200. zwycięstwo w ATP Tour w Argentynie, w którym strzelił najlepszego strzelca poprzedniej rundy, Daniela Evansa, w trzech setach, 5-7, 6-4, 6-0.

Po meczu Argentyńczyk powiedział: „Postawiłem sobie za cel 200 zwycięstw w tym roku. Gra w pierwszej dziesiątce jest wyjątkowa. To był jeden z trzech najlepszych meczów w mojej karierze”.

29-latek po raz pierwszy osiąga ten etap rywalizacji na kalifornijskiej pustyni. W kolejnej rundzie zmierzy się z Amerykaninem Tommym Paulem (60), zwycięzcą Wielkiej Brytanii Cameronem Norrie (26) 6-4, 4-6, 6-2.

Na poziomie kobiet Białorusinka Victoria Azarenka (32. zawodniczka na świecie) zakwalifikowała się do półfinału Indian Wells po pokonaniu Amerykanki Jessiki Peguli (24. na świecie) w seriach prostych 6-4, 6-2.

Zmierzy się w ostatniej czwórce z Łotyszką Jeleną Ostapenko (29. na świecie), która ze swojej strony pokonała Amerykankę Shelby Rogers (44. na świecie) 6-4, 4-6, 6-3.