Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SpaceX akceptuje Dogecoin jako impuls do uruchomienia misji księżycowej w przyszłym roku

9 maja (Reuters) – SpaceX uruchomi „Misję DOGE-1 na Księżyc” w pierwszym kwartale przyszłego roku, ponieważ komercyjna firma rakietowa Elon Musk przyjmuje jako płatność kryptowalutę inspirowaną memem, dogecoin.

Geometric Energy Corporation ogłosiła w niedzielę misję finansowaną przez dogecoin, w oświadczeniu nie ujawniając wartości finansowej misji.

„Cieszymy się, że możemy wypuścić DOGE-1 na powierzchnię Księżyca!” Tom Oceanero, wiceprezes SpaceX ds. Sprzedaży komercyjnej, powiedział w oświadczeniu Geometric Energy! „Ta misja wyjaśni zastosowanie kryptowalut poza orbitą Ziemi i położy podwaliny pod handel między członkami”.

Musk powiedział na Twitterze w kwietniu, że SpaceX dosłownie umieściłby „Dogecoin na Księżycu”.

Dogecoin stracił w niedzielę ponad jedną trzecią ceny, po tym jak Musk nazwał go „oszustwem”, występując w programie „Saturday Night Live”.

Tweety Muska w tym roku zmieniły dotychczas mało znaną cyfrową walutę, która zaczęła się jako żart w mediach społecznościowych, w marzenie spekulantów.

Producent pojazdów elektrycznych Tesla Inc, któremu przewodniczy Musk, powiedział w lutym, że kupił Bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów i wkrótce przyjmie go jako środek płatniczy za swoje samochody elektryczne, co jest dużym krokiem w kierunku akceptacji głównego nurtu, który popchnął Bitcoin na pozycję all- czas najwyższy około 62 000 USD. (Raport Kanishka Singh Bengaluru; pod redakcją Daniela Wallisa)

READ  Przetestowaliśmy „Ghostwire Tokyo”, grę wideo o polowaniu na duchy w stolicy Japonii