Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sondaż wskazuje, że popularność Jaira Bolsonaro jest niska

Tylko 22% respondentów uważa administrację skrajnie prawicowego prezydenta za „dobrą” lub „bardzo dobrą”.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Jair Bolsonaro pogrąża się w sondażach. Popularność brazylijskiego prezydenta spadła do najniższego poziomu od prawie trzech lat urzędowania, przy zaledwie 22% pozytywnych opinii, wynika z sondażu Datafolha Institute opublikowanego 16 września.

Tylko 22% ankietowanych uważa administrację skrajnie prawicowego prezydenta „Hassan” gdzie “Bardzo dobry”, w porównaniu do 24% w lipcu, według pierwszego sondażu opublikowanego po głównych demonstracjach, które Jair Bolsonaro wezwał 7 września, by zebrać swoje poparcie.

Odsetek negatywnych opinii wzrósł do 53 proc. z 51 proc. w lipcu i 45 proc. w maju, w ankiecie przeprowadzonej przez instytut benchmarkingu na grupie 3667 osób, od 13 do 15 września.

Wskaźnik dezaprobaty jest wyższy wśród Murzynów (59%), młodych ludzi w wieku 16-24 lata (59%) lub homoseksualistów (61%), natomiast prezydent zyskuje bardziej przychylne poglądy wśród ewangelików (29%) lub liderów biznesu (38%) . .

Jair Bolsonaro, który doszedł do władzy w styczniu 2019 r., wywołał wiele krytyki za zarządzanie pandemią Covid-19, w której zginęło ponad 588 tys. osób w Brazylii, i od kilku miesięcy prowadzi niekorzystne sondaże opinii publicznej.

Sytuacja gospodarcza w Brazylii również uległa pogorszeniu, przy wysokiej inflacji i kryzysie energetycznym spowodowanym historyczną suszą.

READ  Zastrzelony w Lauricisque na oczach swojej rodziny