Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śmierć Sarah Everard: policjant skazany na dożywocie

To sprawa sądowa, która trafiła na pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii! Kuzyni Wayne’a, 48-letni policjant został skazany w czwartek 30 września 2021 r. na dożywocie za gwałt i morderstwo. Sarah Everard (33 lata). Przypomnijmy, że na początku marca 2021 r. Sarah Everard padła ofiarą fałszywego aresztowania przez funkcjonariusza policji, który – twierdząc, że doszło do naruszenia celowości – następnie zakuł ją w kajdanki, zgwałcił, udusił, a następnie spalił w lesie w hrabstwie Kent.

Podczas procesu sędzia Adrian Fulford szczególnie podkreślał „Szczególnie trudne warunkimorderstwa zauważającego, że Wayne Cousins ​​odszedłścigam samotną kobietę Wyłącznie w celu Porwał ją i zgwałcił„Ale po zapewnieniu śledczych, że”DostarczonyOcalały ofiara trzech mężczyzn z Europy Wschodniej, oskarżony następnie przyznał się do pełnej odpowiedzialności w sprawie i ostatecznie przyznał się do winy porwania, gwałtu i morderstwa młodej kobiety.

Upadłem przez pęknięcia sieci

W środę 29 września prokurator generalny Tom Little powrócił do faktów wyjaśniając, że pan Cousins ​​pokazał swoją wizytówkę, a następnie zakuł w kajdanki młodą kobietę, która wracała do domu z kolacji z przyjaciółmi w południowym Londynie. W oczach matki ofiary jest też tryb działania nie do zniesienia. “Jestem zła, bo grał gliniarza, żeby dostać to, czego chciał‘, była zła.

Dzięki materiałom z monitoringu wideo śledczy byli w stanie zidentyfikować policjanta i aresztować go w jego domu w ramach transakcji z 9 marca. Ale po jego aresztowaniu dowiadują się, że rzeczywiście ma on przeszłość kryminalną, szczególnie w gablocie, która miała miejsce zaledwie kilka dni przed zamordowaniem Sarah Everard. Na ten temat Keir Starmer (lider Partii Pracy i były dyrektor Biura Prokuratora Generalnego w Anglii i Walii) przesłuchał radio LBC o tym, jak glina zrobiła”przejść przez szczeliny”.