Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawda czy fałsz. Guo Wengui, chiński miliarder, który powiedział, że „niedługo nastąpi katastrofa szczepionkowa”

opublikowany

Długość wideo: 2 minuty.

Francja
Artykuł autorstwa

Guo Wengui, chiński miliarder, rozpowszechnia teorie na temat Covid-19 i szczepionki, nie dostarczając żadnych dowodów. Jeden z jego filmów został udostępniony tysiące razy w mediach społecznościowych.

„Nastąpi katastrofa szczepionkowa i na pewno nastąpi załamanie gospodarcze. Wtedy pod koniec przyszłego roku ludzie będą musieli wybierać między życiem a śmiercią”.. Przeżyją tylko ci, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19: oto w skrócie przesłanie filmu, który został udostępniony tysiące razy w sieciach społecznościowych. Za tym stanowiskiem stoi Guo Wengui, chiński miliarder, który dorobił się fortuny na nieruchomościach. Jest także zagorzałym przeciwnikiem reżimu pekińskiego. „Chińska Partia Komunistyczna chce zarazić się wirusem Corona”Powiedział w szczególności.

oskarżony o korupcję przez partię, Guo Wengui udał się na wygnanie do Stanów Zjednoczonych w 2014 roku, aby uniknąć represji. Ze swojego nowojorskiego domu lub luksusowego samochodu podwaja się na wideo, aby potępić Chińską Partię Komunistyczną, ale przechwytuje również teorie na temat wirusa i szczepionki, których broni, nie dostarczając żadnych dowodów. „Koronawirus to broń biologiczna opracowana przez chiński rząd”, powiedział. Jego słowa zostały przesłane na jego konto YouTube, a następnie przez prawie 400 000 subskrybentów. Posiada również własny serwis medialny, G News, który jest dostępny w 14 językach. Na jego platformie rozpadają się potwierdzone informacje i czysta dezinformacja.

READ  Bezpośrednio - Covid-19: 2000 osób zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin, Indie przeżywają szczyt liczby zgonów