Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Była sekretarka nazistowskiego obozu koncentracyjnego jest „uciekinierką” przed procesem

Irmgard Forchner, która w chwili wypadku miała od 18 do 19 lat, powinna zostać osądzona za „współudział w morderstwie w ponad 10 000 przypadków”.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Były sekretarz nazistowskiego obozu koncentracyjnego, obecnie 96-letni, którego proces miał się rozpocząć w czwartek 30 września rano w Niemczech, „uciec”Ogłoszono głównego sędziegoItzhui i inni Wydano nakaz aresztowania.. Według prokuratury Irmgaard Forchner w wieku od 18 do 19 lat, mieszkający w domu opieki w pobliżu Hamburga, będzie sądzony za „współudział w morderstwie w ponad 10 000 przypadków”.

Prokuratorzy oskarżają ją o udział w mordach więźniów w obozie koncentracyjnym Stutthof w Polsce, gdzie od czerwca 1943 do kwietnia 1945 pracowała jako urzędniczka i sekretarka komendanta obozu Paula Wernera Hoppe. Zginęło tam około 65 000 osób. Według adwokata Christopha Ruckle’a, który od lat reprezentuje ocalałych z Holokaustu, „Ona Napisał też nakazy egzekucji i deportacji oraz postawił inicjały swojego nazwiska.Potwierdzone na kanale więc (po niemiecku).

READ  Senat głosuje nad „historycznym” planem za 250 miliardów dolarów konfrontacji z Chinami