Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Globalna aktualizacja pandemii

Opublikowano w środę, 29 września 2021 o 23:39

Nowe pomiary, nowe raporty i najważniejsze informacje: aktualizacja najnowszych wydarzeń związanych z pandemią Covid-19 na całym świecie.

– Rosja: nowy rekord zgonów –

Rosja w środę drugi dzień z rzędu odnotowała rekordową liczbę zgonów spowodowanych wirusem Corona, co martwi Kreml w kontekście spowolnienia szczepień i braku środków powstrzymujących.

Według rządu w ciągu 24 godzin z powodu Covid-19 zmarło 857 osób.

– Słowenia zawiesza szczepienie Janssenem po śmierci –

Słowenia zapobiegawczo wstrzymała stosowanie szczepionki Janssen przeciwko Covid-19 produkowanej przez amerykańską firmę farmaceutyczną Johnson & Johnson po śmierci 20-letniej kobiety.

– Szwajcaria: Janssen za sprzeciw wobec szczepionek RNA –

Szwajcaria ogłosiła, że ​​kupi dawki szczepionki Janssena, aby przekonać ludzi, którzy obawiają się szczepionki RNA.

– Algieria: uruchomiono produkcję szczepionki Coronavac –

Algieria uruchomiła lokalną produkcję szczepionki Coronavac, we współpracy z chińską firmą Sinovac, w dużym mieście Konstantyn (wschód).

Premier Amin Ben Abdel Rahman ogłosił, że produkcja „algierskiej” szczepionki stanowi „wielkie osiągnięcie” po tym, jak zaczęto ją wytwarzać w państwowej fabryce Grupy Saidal, Saadal.

– System patentowy „hamuje” industrializację w Afryce –

„Przestarzały” system praw własności intelektualnej, zwłaszcza w odniesieniu do szczepionek przeciw Covid, „hamujący” industrializację Afryki, prezydent Afrykańskiej Kontynentalnej Strefy Wolnego Handlu (Zlec), Wamkele Mene, zaatakował na uboczu konferencji w RPA na stanowisku -odzyskiwanie pandemii .

„Ta pandemia pokazała, że ​​system praw własności intelektualnej jest przestarzały, zwłaszcza w Afryce”, powiedział Sekretarz Generalny OIC.

– Gaza: Nieszczepieni i zanieczyszczeni urzędnicy nie otrzymali pensji –

Hamas powiedział, że niezaszczepieni urzędnicy w Strefie Gazy, którzy zarażą się koronawirusem, zostaną pozbawieni pensji podczas zwolnienia lekarskiego, co stara się nadrobić powolne tempo szczepień w kontrolowanej przez siebie palestyńskiej enklawie.

READ  Mężczyzna z Nowego Jorku aresztowany za gigantyczny pożar choinki Fox News

– Izrael wzywa do intensyfikacji szczepień w społeczeństwie arabskim –

Premier Izraela Naftali Bennett wezwał do zintensyfikowania kampanii szczepień wśród arabskiej ludności tego kraju, który według oficjalnych danych ma szczególnie wysoki wskaźnik zanieczyszczenia.

– Hiszpania: Koniec liczników na otwartych polach –

Hiszpańska Rada Interów (CISNS), organ skupiający przywódców politycznych odpowiedzialnych za zdrowie ze wszystkich regionów Hiszpanii, zgodził się znieść ograniczenia dotyczące obecności na otwartych stadionach w Hiszpanii.

– Ponad 4,76 miliona zabitych –

Pandemia zabiła co najmniej 4 762 596 osób na całym świecie od końca grudnia 2019 r., według oceny przygotowanej przez AFP z oficjalnych źródeł w środę w południe.


Stany Zjednoczone są najbardziej dotkniętym krajem z 692 975 zgonami, a następnie Brazylia (595 446), Indie (447 751), Meksyk (276 376) i Rosja (206 388).

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), biorąc pod uwagę wzrost zgonów bezpośrednio i pośrednio związanych z Covid-19, szacuje, że liczba epidemii może być od dwóch do trzech razy wyższa.