Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone ogłaszają 23 gatunki trwale wymarłe

Władze USA ogłosiły w środę ostateczne 23 gatunki, w tym dzięcioł grubodzioby, niegdyś jeden z najbardziej majestatycznych ptaków Ameryki, nie widziany od 1944 r. Spośród tych 23 gatunków naukowcy stracili nadzieję na ponowne zobaczenie okazu. ptak, wodniczka, dwa rodzaje ryb słodkowodnych, osiem rodzajów małży, a nawet roślina. Federalna Służba Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody”,Ustalono, że ten gatunek wyginąłOgłosili w komunikacie prasowym. Rozpoczął się proces usuwania go z klasyfikacji gatunków zagrożonych.

To smutna wiadomość”.Podkreśla, w jaki sposób działalność człowieka może doprowadzić gatunki do upadku i wyginięcia, przyczyniając się do utraty przestrzeni mieszkalnej, nadmiernej eksploatacji, wprowadzania gatunków inwazyjnych i chorób„”, wyjaśnia komunikat prasowy. „Oczekuje się, że rosnące skutki zmian klimatu zaostrzą te zagrożeniaDodaje. Dzięcioł wielkodzioby należy do rodziny dzięciołów (do której należy również bardziej znany dzięcioł). Jego upierzenie było czarno-białe, z czerwonym grzebieniem dla mężczyzny i mierzyło około pół metra długości.

Został sklasyfikowany jako gatunek zagrożony w 1967 r., głównie ze względu na zanik lasów, które stanowią jego siedlisko, ale także ze względu na jego kolekcjonerów. Data, w której specjaliści zgodzili się, że widziano ją po raz ostatni, to kwiecień 1944 r. w północno-wschodniej Luizjanie. Według władz te 23 gatunki zostały sklasyfikowane jako krytycznie zagrożone z perspektywy czasu. Obejmuje również jedenaście gatunków z Hawajów i wyspy Guam, w tym kilka ptaków i jeden gatunek nietoperzy. Zwierzęta żyjące na wyspach są łatwiej zagrożone ze względu na ich izolację. Wyspy Hawajskie i Pacyfiku mają ponad 650 zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, więcej niż jakikolwiek inny stan w Stanach Zjednoczonych. Nigdzie indziej na świecie nie ma zbyt wiele.

READ  Vital Kamerhe jest uprawniony do poszukiwania leczenia za granicą